Nowy numer 40/2022 Archiwum

Święto Wojska Polskiego

W Lidzbarku Warmińskim miała miejsce Msza św. w intencji polskich żołnierzy.

Upamiętniając Bitwę Warszawską z 1920 r., 15 sierpnia każdego roku obchodzimy Święto Wojska Polskiego. Z tej okazji w miejscach, gdzie stacjonują żołnierze odbywają się uroczystości - podobnie było również w Lidzbarku Warmińskim. Świętowanie rozpoczęło się od Mszy św. w kościele Świętych Apostołów Piotra i Pawła, a wspólnej modlitwie przewodniczył ks. kan. Jerzy Rożentalski.

- Gromadzimy się na Eucharystii w przeddzień Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. W to maryjne święto wpisuje się święto Wojska Polskiego. Słowa, które mamy wypisane na sztandarze „Bóg, honor, ojczyzna”, przez całe pokolenia łączyły i łączą nadal to, co najważniejsze w życiu: wiara w Boga Jedynego, godność, którą nam nadał w akcie stworzenia i miłość do ojczyzny, która jest miejscem naszego ziemskiego bytowania. To są fundamenty naszej codzienności - mówił ks. Rożentalski.

- Trzeba jednak prosić Boga, by swoją łaską pomógł nam nieść te wartości w przyszłe pokolenia, by nasz naród, nasza ojczyzna nie zagubiły się w świecie i nie straciły swojej tożsamości. Gromadzimy się dziś, by otoczyć wdzięczna modlitwą wszystkich żołnierzy. Zawierzamy wszystko Bogu, bo On jest sprawcą wszystkiego - podkreślił kapłan.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy