Nowy numer 40/2022 Archiwum

Wirtualny Teatr Historii

We Fromborku można odwiedzić wyjątkową wystawę dotyczącą walki o niepodległość Polski.

W tym roku ponownie w trasę po kraju ruszył Mobilny Wirtualny Teatr Historii „Niepodległa”.

Nowoczesna wystawa z pokazami VR, hologramami, makietami prezentuje w wyjątkowy sposób pierwsze lata niepodległości naszego kraju. Obecnie znajduje się we Fromboku, w okolicach promenady, gdzie będzie dostępna do soboty, 13 sierpnia.

Ekspozycje przedstawiają przede wszystkim lata 1918-1921, jednak nie tylko: na wystawie znajdują się m.in. eksponaty z 20-lecia międzywojennego, prezentacja dotycząca Ojców Niepodległości, pamiątki po Legionach Polskich, a także przesłanie Józefa Piłsudskiego.

Wszystko w najnowszej technologii - dzięki hologramom można dokładnie, z każdej strony obejrzeć cenne artefakty historyczne, a także posłuchać marszałka Piłsudskiego. Niewątpliwą atrakcją jest zastosowanie technologii Virtual Reality - w ten sposób prezentowany jest film „Wiktoria 1920”: widzowie dzięki wirtualnej rzeczywistości mogą wcielić się w postać jednego z polskich żołnierzy. Wirtualny Teatr Historii w swojej trasie odwiedzi w sumie 40 miejscowości w całym kraju, w każdej będąc 3 dni - harmonogram wizyt można sprawdzić TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy