Nowy numer 40/2022 Archiwum

Zbliżają się uroczystości w Stoczku Klasztornym

W kurii metropolitalnej odbyła się konferencja prasowa dotycząca archidiecezjalnych uroczystości dziękczynnych za beatyfikację bł. Stefana Wyszyńskiego.

Jest to jedno z ważniejszych wydarzeń duszpasterskich w tym roku. Przygotowywaliśmy się do niego od dłuższego czasu, ponieważ czujemy się w pewien sposób zobowiązani, mając u siebie takie miejsce jak Stoczek Klasztorny - tłumaczył abp Józef Górzyński.

19 sierpnia w stoczkowskim sanktuarium rozpocznie się nowenna do bł. Stefana Wyszyńskiego, a główne uroczystości odbędą się w niedzielę 28 sierpnia. Mszy św. o godz. 11 będzie przewodniczył bp Rafał Markowski. Pierwotnie przewodniczyć uroczystościom miał kard. Kazimierz Nycz, jednak razem z innymi kardynałami został wezwany w tym czasie przez papieża Franciszka na konsystorz do Watykanu.

- Nasze duchowe przygotowanie rozpoczyna się 19 sierpnia nowenną - każdego dnia będziemy rozważać i prosić o inną cnotę, którą kierował się w życiu bł. Stefan Wyszyński. Dwa ostatnie dni nowenny będą szczególne - w piątek będziemy przeżywać Dzień Miłosierdzia: każde wydarzenie takiej rangi, uroczystości odpustowe, to czas łaski od Pana, kiedy Bóg przychodzi do nas ze swoją łaską, przebaczeniem, kiedy okazuje nam swoje miłosierdzie. W sobotę z kolei będziemy przeżywać Dzień Rodziny: wiemy jak Prymasowi Tysiąclecia zależało, by rodziny były „Bogiem silne”, ponieważ rodzina to przyszłość Polski, świata i Kościoła - mówił ks. Wojciech Sokołowski MIC, kustosz sanktuarium Matki Bożej Królowej Pokoju w Stoczku Klasztornym.

W Stoczku zostaną przygotowane parkingi zarówno dla busów i autobusów, jaki i samochodów osobowych. - Zachęcamy do przybycia w grupach zorganizowanych. Będzie również przygotowany parking dla osób niepełnosprawnych - tłumaczy ks. Michał Tunkiewicz.

Wjazd na teren sanktuarium w dniu głównych uroczystości będzie możliwy jedynie do godz. 10. Po tym czasie na teren sanktuarium będą wpuszczane jedynie samochody ze specjalnymi przepustkami.

Więcej na temat uroczystości można przeczytać TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy