Nowy numer 40/2022 Archiwum

Msza św. dla kobiet

W Gietrzwałdzie, w Archidiecezjalnym Domu Rekolekcyjnym "Domus Mariae", odbyło się kolejne spotkanie dla kobiet.

Spotkania skierowane do kobiet odbywają się w Gietrzwałdzie w każdy drugi wtorek miesiąca. Najpierw jest wspólna modlitwa, Msza św., a następnie spotkania tematyczne dotyczące m.in. wiary, jak również codziennych spraw jak zdrowie, uroda czy wychowanie dzieci.

- Te spotkania są takim naszym ekskluzywnym wyjściem z domu, czasem tylko dla nas, kiedy jest czas, by zająć się sobą. To szczególnie ważne dla kobiet z małymi dziećmi, które zwyczajnie potrzebują, by zaopiekować się samą sobą - to podstawa, która pozwala stać się lepszą żoną i mamą - tłumaczy Iwona Cymerman.

Opiekunem duchowym jest ks. Bartłomiej Matczak. - Nasze spotkanie zaczęły się 5 lat temu od 5 osób. Dziś bywa, że na nasze spotkania przyjeżdża 50 kobiet. Co ciekawe, kiedy organizowaliśmy nasze spotkania w Olsztynie była to stała, niewielka grupa. Kiedy zaczęliśmy organizować nasze spotkanie w Gietrzwałdzie zaczęły przyjeżdżać kobiety z Gdańska, Elbląga, Miłomłyna… Gietrzwałd to miejsce szczególne, które kojarzy się z Maryją, kobiecością i rolą kobiety w historii zbawienia - uważa ks. Matczak.

- Maryja nas tu zaprasza. Przyglądamy się Jej, chcemy Ją naśladować, a przy tym odkrywamy również naszą kobiecość i nasze talenty - dodaje I. Cymerman.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy