Nowy numer 48/2022 Archiwum

Spotkanie osób konsekrowanych

Do Gietrzwałdu przybyły osoby konsekrowane z diecezji północno-wschodniej Polski.

Dni skupienia dla osób życia konsekrowanego odbywają się w Gietrzwałdzie od 15 lat. - Chodzi o spotkanie międzyzakonne, wymianę doświadczeń, myśli. To spotkanie przede wszystkim modlitewne, każdy z nas ma swoje prośby, intencje, chcemy razem się modlić - tłumaczy s. Kamila Leszczyńska CSC.

Dzień skupienia rozpoczął się od konferencji, którą wygłosił ks. Michał Kuciński, ojciec duchowny z WSD MW "Hosianum" w Olsztynie. Mówił on o życiu wspólnotowym jako podstawie życia zakonnego.

Głównym punktem spotkania była Msza św. w gietrzwałdzkiej bazylice. Modlitwie przewodniczył biskup nominat Dariusz Zalewski z diecezji ełckiej, a homilię wygłosił ks. Maciej Bartnikowski. - Wszystko, co przynosi nam codzienność, co czynimy każdego dnia - każdy według według swojego powołania, zawodu czy pełnionej funkcji - powinno być czynione w imię Jezusa i przez to powodować w nas radość. To powinno nas motywować do dalszego działania i jak najlepszego pełnienia swoich obowiązków - mówił ks. Bartnikowski.

- Mamy być świadkami działającego w nas Boga i mamy nieść innym radość i nadzieję. Tego uczy nas Maryja - uwielbia Boga za wszystko, co On uczynił w Jej życiu - przypomniał duszpasterz.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy