Nowy numer 08/2024 Archiwum

Podsumowanie XXIV Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny

Tegorocznym wydarzeniom przyświecało hasło: "Rodzina z wartościami to silna rodzina".

Podczas gali podsumowującej tegoroczne Dni Rodziny marszałek województwa zaznaczył wartość współpracy angażujących się w to dzieło.
- Kościół, struktury wojewódzkie i samorządowe, organizacje pozarządowe i wolontariusze – wszystkich nas połączyło wspólne dzieło na rzecz rodziny i na poziomie wartości, które rodzina za sobą niesie - mówił Gustaw Marek Brzezin.

Odniósł się do czasu pandemii oraz wojny w Ukrainie.
- Wiemy, że żyjemy w trudnych czasach. Pandemia uniemożliwiła nam kontakty. Młodzież, dzieci i rodzice zmierzyli się z dużym wyzwaniem. Teraz trwa wojna w Ukrainie. Każda wojna jest tragedią dla rodzin. Myślimy o rodzinach, które utraciły swoich bliskich i solidaryzujemy się z naszymi sąsiadami. Nasze rodziny pokazały ogromną solidarność, dając schronienie i zapewniając normalne życie tym, którzy musieli uciekać - zaznaczał marszałek województwa.
Podkreślił również znaczenie Rady ds. Rodziny Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

W imieniu wojewody wystąpiła Urszula Jędrychowska, zastępca dyrektora WPS.
- Inicjatywy na rzecz rodziny to doskonała okazja do wzmacniania roli rodziny i dyskusji nad polepszeniem jakości życia rodzin. Tegoroczne hasło zwraca szczególna uwagę na to, że rodzina może przekazać wszytko, co do rozwoju człowieka jest potrzebne. Przed współczesną rodziną stoi wiele wyzwań i naszym zadaniem jest dbać o rodziny - przywoływała słowa wojewody.  

- To fenomen na skalę kraju, że możemy łączyć nasze siły w dziele na rzecz rodzin - mówił ks. Wojsław Czupryński, diecezjalny duszpasterz rodzin.
Odwołując się do wystąpienia marszałka, zaznaczył, że obecne czasy są też szansą.
- To czas nadziei. Trudne momenty w naszej historii były zachętą do tego by zadać fundamentalna pytania o sens, o to co ważne. Rodzina zawsze była pasmem transmisyjnym dla wartości i musimy dbać, by tak było dalej. Oby rodzina była zawsze pierwsza w wyborach - podkreślił duszpasterz.

Jolanta Piotrowska, członek zarządu województwa, podsumowała inicjatywy, jakie odbyły się w regionie od 13 maja, gdy rozpoczęły się Dni Rodziny. W dzieło zaangażowały się parafie, 16 powiatów i 62 gminy. Odbyły się w tym czasie pikniki rodzinne, prelekcje i warsztaty dla rodzin, konkursy plastyczne, zawody sportowe, turnieje oraz koncerty. Podczas gali zostały wręczone nagrody laureatom wojewódzkich konkursów z różnych dziedzin związanych z tematyką tegorocznego hasła wydarzenia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy