Nowy numer 09/2024 Archiwum

Święta Lipka. Obchody Święta Niepodległości

Parafianie spotkali się na modlitwie, koncercie i wieczornicy patriotycznej.

Świętolipskie świętowanie 104. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę rozpoczęło się od Mszy św. w intencji ojczyzny, którą sprawował o. Grzegorz Nogal SJ, superior i kustosz sanktuarium w Świętej Lipce. Po Mszy św. odbył się koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu Chóru Świętolipskiego pod dyrygenturą Adama Kowalskiego.

W Domu Pielgrzyma odbyła się wieczornica patriotyczna - parafialne śpiewanie pieśni patriotycznych połączone z recytacją poezji. Wszystkim wydarzeniom towarzyszyli uczniowie szkół muzycznych z Biskupca i z Kętrzyna. 

- Do tej pory nie było takiego wspólnego świętowania, spotkań wspólnotowych z okazji jakichkolwiek świąt i w dodatku spotkań parafialnych. Jestem osobą samotną i dlatego jestem bardzo wdzięczna, że mogłam spędzić ten świąteczny czas we wspólnocie, w parafialnej wspólnocie - mówi pani Joanna. 

Na zakończenie spotkania nie zabrakło słodkiego poczęstunku. Uczestnicy mogli spróbować przygotowane przez parafian wypieki w patriotycznych, biało-czerwonych kolorach.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy