Nowy numer 48/2022 Archiwum

Akcja "Kinga i Król"

W Olsztynie, w parafii Chrystusa Króla, rozpoczyna się akcja mająca na celu pomoc małej Kindze chorej na SMA.

Kinga choruje na ciężką chorobę, rdzeniowy zanik mięśni. Choroba ta, jeśli nie jest leczona, może okazać się śmiertelna. Mięśnie odpowiedzialne za ruch, oddychanie, przełykanie - po prostu zanikają.

- Parafia to miejsce, w którym spotykamy się z naszymi Braćmi i Siostrami. Każdy powinien znaleźć tu ostoję i wsparcie, nie możemy pozostać obojętni. Zbliża się Uroczystość Chrystusa Króla i odpust parafialny, dlatego zaprosiłem do akcji „Kinga i Król”. Ona walczy z czasem o życie, a On czyli Chrystus jest patronem naszej parafii. Stworzymy Królewski Tydzień: happeningi uliczne, fire show i koncerty charytatywne, aby zebrać potrzebne pieniądze - opowiada br. Cordian Szwarc OFM.

W akcję włączyło się kilkudziesięciu wolontariuszy. - Dzielimy się swoimi talentami. Każdy dzień to inna akcja charytatywna - mówi Mateusz, jeden z wolontariuszy.

Wydarzenie rozpocznie się Mszą św. w niedzielę, 13 listopada, o godz. 18. Przez cały tydzień organizatorzy zaplanowali modlitwy i adoracje, a także koncerty, kiermasze, a także m.in. spotkanie z piłkarzami Stomilu Olsztyn.

Królewski Tydzień zwieńczy Msza św. odpustowa 20 listopada o godz.  11.30 w kościele pw. Chrystusa Króla Wszechświata. O godz. 12:30 uczta i kiermasz na terenie parafii, o godz. 14 koncert zespołu Mocni w Wiwerze, a o godz. 17 fire show. Pełna lista wydarzeń znajduje się TUTAJ.

Akcja „Kinga i Król”Akcja „Kinga i Król”

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy