Nowy numer 48/2022 Archiwum

Śpiewamy Panu

W Ostródzie odbył się Wojewódzki Konkurs Piosenki Religijnej.

W jubileuszowej, 10. edycji konkursu "Śpiewamy Panu" wzięło udział 65 osób - 16 zespołów i soliści. Konkurs kierowany jest do uczniów placówek specjalnych. Na pomysł takiej formy integracji dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną wpadła Wanda Krasula z Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Ostródzie.

- Początki były bardzo skromne, pierwsza edycja odbyła się w sali katechetycznej przy parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Ostródzie. Szybko jednak okazało się, że ta forma jest bardzo wartościowa, zaczęły się do nas zgłaszać kolejne ośrodki i przenieśliśmy konkurs do ostródzkiego zamku - tłumaczy Anna Grala, odpowiedzialna za organizację festiwalu.

- Mieliśmy przerwę spowodowaną pandemią i cieszymy się bardzo, że możemy ponownie się spotkać. Widzimy, jaka to jest dobra inicjatywa, widzimy efekty po naszych podopiecznych - ich radość, uśmiech na twarzach pokazują, że warto to robić. Przede wszystkim jednak spotykamy się, by oddać chwałę Panu Bogu - mówi A. Grala.


Więcej w numerze 47. "Posłańca Warmińskiego - Gościa Niedzielnego" na 27 listopada.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy