Nowy numer 48/2022 Archiwum

Nowenna do Świętej Rodziny

W każdy trzeci czwartek miesiąca w archidiecezjalnym sanktuarium Świętej Rodziny w Olsztynie odmawiana jest nowenna do Świętej Rodziny.

Kościół Chrystusa Odkupiciela Człowieka w Olsztynie we wrześniu został ustanowiony przez abp. Józefa Górzyńskiego archidiecezjalnym sanktuarium Świętej Rodziny. W każdy trzeci czwartek miesiąca w świątyni odmawiana jest nowenna do Świętej Rodziny.

Podczas listopadowej uroczystości, oprócz intencji dotyczących rodzin, odczytywane były te przyniesione przez wiernych, a dotyczące ratowania związków sakramentalnych, o zdrowie dla bliskich czy nawrócenie. Po nowennie kustosz sanktuarium ks. Andrzej Pluta poświęcił nowy ornat, ofiarowany na potrzeby sprawowania uroczystych liturgii poświęconych Rodzinie z Nazaretu.

Następnie sprawowana była Msza św. wotywna o Świętej Rodzinie, podczas której modlono się o niezbędne łaski dla rodzin z naszej archidiecezji. Po Eucharystii obyła się procesja z ikoną Świętej Rodziny, podczas której zgromadzeni odmówili Koronkę do Świętej Rodziny z Nazaretu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy