Nowy numer 48/2022 Archiwum

Olsztyn. Odpust w parafii Chrystusa Króla

- Całą wspólnotą módlmy się, żeby deszcz obfitych błogosławieństw spływał na naszą parafię - mówił proboszcz br. Cordian Szwarc OFM.

Wierni z parafii Chrystusa Króla w Olsztynie przeżywali uroczystość odpustową. - Całą wspólnotą módlmy się, żeby deszcz obfitych błogosławieństw spływał na naszą parafię, żeby każdemu z nas, kto przychodzi do tej świątyni, Pan Bóg udzielał łask, żebyście tak doświadczyli Chrystusa Króla Wszechświata, abyście nie mogli nie mówić o Jego miłości, nie mogli nie głosić Dobrej Nowiny, że On działa pełen mocy. W tej intencji się módlmy, żeby w naszej parafii wydarzały się cuda, żeby Pan Bóg objawiał tutaj swoją moc - mówił na wstępie Mszy św. odpustowej proboszcz br. Cordian Szwarc OFM.

Homilię wygłosił o. Leonard Bielecki OFM, minister prowincji św. Franciszka z Asyżu Zakonu Braci Mniejszych w Polsce. Mówił o tym, jak Pismo Święte opisuje królestwo Boże, porównując je do ziarnka gorczycy, drogocennej perły, skarbu czy ziarna, które wsadzi się w ziemię. - Niezależnie od tego, czy my siedzimy i patrzymy na to ziarno, czy jesteśmy zajęci swoimi sprawami, ono kiełkuje i wzrasta, we dnie i w nocy. Starać się o królestwo Boże to postawić Boga w życiu na właściwym miejscu - mówił franciszkanin.

Im bliżej jesteśmy Jezusa, tym bliżej Jego królestwa, tym bardziej zaczynamy się pod Jego wpływem zmieniać, widzimy jak Jezus, myślimy jak Jezus, czujemy się częścią Kościoła. - Widzisz, że jesteś w stanie zostawić wszystko, że warto jest postawić swoje życie na jedną kartę, niech Bóg rządzi w moim życiu, a ja wszystko podporządkuję Jemu - stwierdził o. Leonard.

Podkreślał, że aby zobaczyć królestwo Boże, potrzebne są światłe oczy serca. - Czyli mieć tę gotowość wewnętrzną, która zakwestionuje swoje racje, przyjmując rację Chrystusa. Im więcej królestwa Bożego w naszym życiu, tym czujemy się słabsi, a w tej słabości widzimy siłę Pana Boga. Im więcej, tym bardziej nabieramy dystansu do świata, tym bardziej ufamy Bogu i widzimy sens naszego życia, tym bardziej pragniemy karmić się Jego Ciałem - zaznaczał kaznodzieja.

Podsumowując, określił królestwo Boże jako „Boże panowanie w moim życiu, panowanie Jego słowa ponad moim słowem, Jego woli ponad moją wolą”. - Bądź wola Twoja! Niech żyje Chrystus Król! - zakończył homilię o. Bielecki.

Mszę św. zakończyła procesja z Najświętszym Sakramentem do ołtarza Chrystusa Króla, odmówieniem litanii oraz odśpiewaniem „Te Deum”.

Po modlitwie i krótkim występie artystycznym w klasztorze był dla wszystkich obiad i słodki poczęstunek, po którym odbył się koncert zespołu Mocni w Wierze, a po zmroku pokaz ognia Fire show w wykonaniu Anthony Street z Jarocina.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy