Nowy numer 48/2022 Archiwum

Nagrody Amicus Bonus

Z okazji Dnia Pracownika Socjalnego w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie wojewoda Artur Chojecki wręczył nagrody i wyróżnienia Amicus Bonus.

Nagrodę Amicus Bonus ustanowił w 2007 r. ówczesny wojewoda warmińsko-mazurski Anna Szyszka. Z okazji Dnia Pracownika Socjalnego wręczane są dwie statuetki w kategorii indywidualnej i zespołowej oraz medale przyznawane pracownikom pomocy społecznej, samorządowcom oraz organizacjom pozarządowym z województwa warmińsko-mazurskiego.

- Nagrody są dowodem uznania za waszą służbę. Nagrodzeni to ludzie godni naśladowania. Dziękuję za codzienną służbę, która wymaga wrażliwości i empatii - mówił wojewoda Chojecki.

W kategorii zespołowej statuetką Amicus Bonus uhonorowano Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Bartoszycach, w kategorii indywidualnej wyróżnienie otrzymał Henryk Stańczyk, od 38 lat dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Suszu. - Nasza praca to misja, którą wypełniamy każdego dnia. Nie da się jej zmierzyć wynikiem finansowym, zyskiem, a dobrem, które otrzymuje drugi człowiek - uważa pan Henryk.

W gronie 11 osób, które otrzymały medal za "wieloletnią pracę na rzecz drugiego człowieka, wymagającą nie tylko profesjonalnego przygotowania, ale także wrażliwości i empatii", była dyrektorka DPS w Bartoszycach Maria Kobuszewska. - Te cechy są w nas, a praca jest służbą na rzecz potrzebującego człowieka - uśmiecha się pani dyrektor. Podkreśla, że praca w pomocy społecznej jest zajęciem wymagającym i ma wpływ na postrzeganie świata i własnego życia. - Ważne, żeby nie przyjmować każdego nieszczęścia do głębi serca, choć z głębi serca je rozumieć i współczuć, bo to nie zmieni życia innych, a może zniszczyć własne. To jest bardzo trudne. Zapewniamy naszym podopiecznym uśmiech, empatię, pomoc i symboliczne trzymanie za rękę, a sukcesem jest uśmiech człowieka - zaznacza pani Maria.

Na Warmii i Mazurach w ponad 400 jednostkach organizacyjnych niosących pomoc pracuje ponad 7 tys. osób, w tym ponad 1 tys. to pracownicy pomocy socjalnej. W pierwszym półroczu udzielono wsparcia ponad 71 tys. osobom.

Medale oraz listy gratulacyjne otrzymali:

 • Michał Maria Kozłowski - dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Grazymach,
 • Dorota Kowalska - kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy w Lubawie,
 • Maria Kobuszewska - dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Bartoszycach,
 • Halina Brym - kierownik Działu w Domu Pomocy Społecznej w Uzdowie,
 • Beata Rogala - kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy w Suszu,
 • Dom Pomocy Społecznej w Kamińsku,
 • Beata i Dariusz Tuptońscy - prowadzący Rodzinny Dom Dziecka Caritas Archidiecezji Warmińskiej w Braniewie,
 • Dom Pomocy Społecznej w Bisztynku,
 • Teresa Sienkiewicz - emerytowana dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Dobrym Mieście,
 • Mirosława Ormanowska - emerytowana dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Uzdowie,
 • Helena Czuper - emerytowana kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wieliczkach.
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy