Nowy numer 48/2022 Archiwum

Infolinia dla bezdomnych

Uruchomiono bezpłatną infolinię 800 165 320 dla bezdomnych, która obsługiwana jest przez pracowników Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Od kilku dni panuje zimowa aura. Jest to trudny okres dla osób bezdomnych. Jak co roku, od listopada uruchomiono bezpłatną infolinię 800 165 320 dla bezdomnych, która obsługiwana jest przez pracowników Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego przy wojewodzie warmińsko-mazurskim.

- Infolinia skierowana jest nie tylko do bezdomnych, bo zdajemy sobie sprawę z faktu, że nie wszystkie te osoby mają dostęp do telefonu. Jest ona także dedykowana tym, którzy widzą osoby zagrożone bezdomnością i chcieliby im pomóc. Oczywiście w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia należy dzwonić pod numer alarmowy 112 - wyjaśnia Krzysztof Guzek, rzecznik prasowy wojewody.

W zeszłym roku obsługa infolinii odebrała ponad pięćdziesiąt zgłoszeń, dotyczących tego problemu. - Przekazywane informacje mogą komuś uratować życie. Poza tym można uzyskać wiedzę, jak takim osobom pomóc w kwestii finansowej, rzeczowej czy prawnej - dodaje rzecznik.

Na stronie internetowej urzędu wojewódzkiego można znaleźć listę placówek w regionie, które zajmują się wsparciem bezdomnych. - To są schroniska, noclegownie, ogrzewalnie. Zimą, kiedy temperatury spadają, dostęp do takich miejsc może uratować życie. Dlatego nie przechodźmy obojętnie obok bezdomnych. Kiedy widzimy takie osoby na ulicy, na przystanku, proszę śmiało dzwonić na infolinię 800 165 320 - apeluje Krzysztof Guzek.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy