Nowy numer 5/2023 Archiwum

Modlitwa za zmarłych

W kościele św. Franciszka z Asyżu w Olsztynie odbyła się Msza św. w intencji zmarłych studentów, wykładowców i pracowników UWM.

Wspominamy dziś zmarłych w minionym roku akademickim studentów i pracowników Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Pragniemy polecić Panu Bogu tych, którym wiele zawdzięczamy, których pamięć w sobie nosimy, i tą samą drogą idziemy: praca, poświęcenie i wieczne życie - mówił na początku Eucharystii ks. kan. Mirosław Hulecki, proboszcz parafii św. Franciszka z Asyżu.

Modlitwie przewodniczył abp Józef Górzyński, metropolita warmiński, a homilię wygłosił ks. dr hab. Marek Jodkowski, prof. UWM. - Wspominamy naszych zmarłych, bliskich, profesorów, studentów, pracowników administracji. Naszym zmarłym, tym, których pamiętamy, na których grobach palimy świece, przynosimy wiązanki, okazujemy w ten sposób wdzięczność. Niejednokrotnie pustka po nich nie jest w stanie się zabliźnić, jednak prawdziwym znakiem naszej pamięci, prawdziwym znakiem naszej wdzięczności może być tylko codzienne życie - mówił kapłan.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy