Nowy numer 5/2023 Archiwum

Adwentowy dzień skupienia SL

W WSD "Hosianum" odbył się adwentowy dzień skupienia służby liturgicznej.

Duszpasterstwo służby liturgicznej archidiecezji warmińskiej prowadzi kursy, które przygotowują młodych do funkcji lektora, ceremoniarza, psałterzysty i animatora. Grudniowe wykłady były również okazją do spotkania absolwentów ubiegłorocznych edycji formacji. Mszy św. rozpoczynającej spotkanie przewodniczył ks. Grzegorz Antczak.

- Dwa razy w roku organizujemy dni skupienia - w Wielkim Poście i w Adwencie - dla absolwentów kursów. To okazja dla nich do spotkania, rozmów i modlitwy, która odbywa się w seminaryjnej kaplicy Bożego Miłosierdzia. Tu wygłaszana jest konferencja, po której trwamy na adoracji Najświętszego Sakramentu. To spotkanie buduje relacje z Bogiem i człowiekiem. Kiedy kończą kursy, wymagamy od nich, aby nieustannie formowali się, a dni skupienia są ku temu okazją - wyjaśnia ks. Wojciech Kotowicz, diecezjalny duszpasterz SL.

- Znamy się z kursów. Łączą nas przyjaźń i wspomnienia - uśmiecha się Dominik Marszałek z parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Kętrzynie. - To spotkanie jest dla nas cenne. Widzimy, że trwamy w posługach, formujemy się, że relacja z Chrystusem jest dla nas nieustannie ważna. To umacnia. Jestem animatorem, angażuję się w formację kandydatów na ministrantów i ministrantów - dodaje.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy