Nowy numer 20/2024 Archiwum

Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

W sanktuarium Świętej Rodziny w Olsztynie zakończono 80. Jerycho Różańcowe. Metropolita warmiński pobłogosławił ikonę Świętej Rodziny dla sanktuarium oraz modlitewniki Jerycha.

Tego dnia uroczystej Mszy św. przewodniczył abp Józef Górzyński, metropolita warmiński. - Bóg dokonał dzieła zbawienia poprzez włączenie weń ludzi. Bóg sam staje się człowiekiem, aby być jednym z nas. Jego człowieczeństwo stało się narzędziem zbawienia. Cała tajemnica Niepokalanego Poczęcia Maryi jest ze względu na Syna Bożego. Maryja stała się drogą człowieczeństwa dla Jezusa. Ojcowie Kościoła zwracali uwagę, że Ona najpierw Chrystusa zrodziła wiarą, a później ciałem - mówił abp Górzyński.

Zaznaczył, że droga Maryi ma stać się drogą każdego wierzącego. - Stajemy obok Maryi i mamy przyjąć Chrystusa wiarą, tak jak Ona. Kościół tylko wtedy pójdzie drogą zbawienia, jeśli będzie naśladował Matkę Najświętszą w drodze wiary. Nie sposób ludzkim rozumem pojąć w całości woli Bożej. Dlatego również my, jak Maryja, powinniśmy powtarzać: "Oto ja, służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa twego" - wyjaśniał metropolita warmiński.

Odnosząc się do hasła roku duszpasterskiego: "Wierzę w Kościół Chrystusowy", podkreślił znaczenie otwartości na rozeznawanie woli Bożej. - Trwający synod jest czasem słuchania tego, co mówi Duch Święty do Kościoła. Tego możemy nauczyć się od Niepokalanej Dziewicy - dodał.

Uroczystość kończyła 80. Jerycho Różańcowe w Olsztynie. - Jesteśmy wdzięczni Bogu w Trójcy Jedynemu, a także Matce Najświętszej za tę łaskę, gdyż wielką łaską jest móc trwać na modlitwie nieustannie, dzień i noc. W sytuacji, gdy cały świat - w tym także w jakiejś mierze Kościół - pogrążają się w mroku, chaosie, niepewności, beznadziei i lęku, kiedy stajemy w obliczu wojny, jakże ważne jest odkrywanie na nowo fundamentu naszej wiary. Tym fundamentem jest zawsze Bóg, kochający każdego człowieka i pragnący jego zbawienia - mówiła Magdalena Orlankowicz, diecezjalna koordynatorka dzieła.

- Dziękujemy wspólnotom parafialnym oraz wszystkim wiernym, którzy się zaangażowali w to dzieło: najpierw za odwagę przyjęcia Jerycha do waszej parafii, a także za trwanie na modlitwie oraz propagowanie tego dzieła. Dziękujemy za wasze intencje i ofiary. Niech dobry Bóg i Matka Najświętsza mają was wszystkich w opiece i niech Boże błogosławieństwo spływa na was w obfitości i czyni coraz bardziej apostołami Bożej miłości - dodała.

Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP   Ikona Świętej Rodziny. ks. Dariusz Sonak /Foto Gość

Na zakończenie Mszy św. metropolita warmiński pobłogosławił ikonę Świętej Rodziny dla sanktuarium oraz modlitewniki Jerycha Różańcowego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy