Nowy numer 5/2023 Archiwum

Olimpiada Teologii Katolickiej

W Olsztynie odbył się diecezjalny finał konkursu dla uczniów szkół ponadpodstawowych.

Olimpiada Teologii Katolickiej jest organizowana po raz 33., w tym roku przebiega ona pod hasłem „Bóg jest miłością objawioną w Słowie”.

- Celem olimpiady jest zapoznanie młodzieży z tekstami biblijnymi mówiącymi o Bożej miłości, z kluczowymi wypowiedziami magisterium Kościoła związanymi z teologią prawdy o Bożej miłości objawionej w Piśmie Świętym - tłumaczy ks. dr hab. Adam Bielinowicz, dyrektor Wydziału Nauki Katolickiej.

Diecezjalny etap konkursu odbył się w kurii metropolii warmińskiej. W etapie szkolnym udział wzięło ponad 300 osób z archidiecezji warmińskiej, do finału zakwalifikowało się 18 osób. Do ogólnopolskiego finału, który odbędzie się w kwietniu w Pelplinie zakwalifikowali się Maja Przegrocka (1. miejsce, II Liceum Ogólnokształcące im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w Olsztynie), Piotr Mazurowski (2. miejsce, I Liceum Ogólnokształcące im. Wojciecha Kętrzyńskiego w Kętrzynie) oraz Hubert Selwent (3. miejsce, II Liceum Ogólnokształcące im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w Olsztynie).

Sponsorem nagród w etapie diecezjalnym są Lasy Państwowe.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy