Reklama

    Nowy numer 13/2023 Archiwum

25. Wenta Dobroczynna Akcji Katolickiej

W kurii archidiecezji warmińskiej odbyła się konferencja prasowa, na której przedstawiono program 25. Wenty Dobroczynnej Akcji Katolickiej Archidiecezji Warmińskiej.

Wydarzenie ma na celu zebranie pieniędzy na potrzeby beneficjanta, którym w tym roku jest Publiczny Specjalny Katolicki Ośrodek Edukacyjno-Wychowawczy w Kruzach.

- Pieniądze przeznaczymy na poszerzenie bazy rehabilitacyjnej i terapeutycznej. Potrzeby są zawsze duże, bo opiekujemy się dziećmi z niepełnosprawnościami. Nowy sprzęt rehabilitacyjny, nowe formy terapii. Tak naprawdę inwestujemy w rozwój dzieci. Lepsza rehabilitacja, to lepsze funkcjonowanie - zauważa dyrektor Agata Milewska.

Jubileuszowa wenta tradycyjnie rozpocznie się występem podopiecznych placówki. - Potem aukcje, a na koniec koncert Krystyny Prońko. W trakcie będzie kiermasz rękodzieła, które wykonali uczniowie, jak i ciast. Już dziś cieszymy się na to wydarzenie, dzieci są podekscytowane i już nie mogą się doczekać występu na scenie - mówi pani Agata.

Wiele osób przekazało swoje dary na aukcje, które tradycyjnie poprowadzi Paweł Burczyk, jak zawsze żywiołowo, z dozą dobrego dowcipu.

- Mamy wiele ciekawych darów, które będą licytowane. Oczywiście trudno jest ocenić, które są najcenniejsze, bo to kwestia gustu. Będzie dar od pani prezydentowej Agaty Kornhauser-Dudy, wojewody i marszałka województwa, jak i abp. Józefa Górzyńskiego. Mamy wiele ciekawych prac znanych artystów, są cenne vouchery. Będzie co licytować - podkreśla Bożena Ulewicz.

- Co roku nasze wydarzeniem jest obrazem miłości, którą staramy się kierować w życiu. Miłości ofiarnej, której owocem jest uśmiech ludzi, poczucie, że nie jestem zapomniany, że jest wokół wielu ludzi dobrej woli, dla których życie drugiego człowieka nie jest obojętne - uważa Wojciech Ruciński, prezes Akcji Katolickiej Archidiecezji Warmińskiej. Podkreśla, że przez wszystkie edycje wenty zebrano w sumie około 900 tys. zł.

Tegoroczna wenta odbędzie się 11 lutego w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej im. Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie, początek godz. 12.00. W programie m.in. występ uczniów z Kruzów, aukcje prowadzone przez Pawła Burczyka, loteria fantowa, kiermasz, a na koniec koncert gwiazdy Krystyny Prońko.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy