Reklama

    Nowy numer 13/2023 Archiwum

Ferie z widokiem na Giewont

Zakończyło się zimowisko organizowane przez Warmińskie Duszpasterstwo Młodzieży.

Na tygodniowy wypoczynek do Zakopanego wyjechało blisko 30 młodych osób z terenu archidiecezji warmińskiej. Tradycyjnie już Warmińskie Duszpasterstwo Młodzieży zaproponowało połączenie wypoczynku fizycznego z duchowym - uczestnicy nie tylko jeździli na nartach, snowboardzie, przemierzali szlaki czy zwiedzali, ale również wspólnie się modlili i poznawali postaci świętych i błogosławionych - bł. Karola Acutisa (patrona młodzieży w archidiecezji warmińskiej), św. Jana Pawła II czy św. Jana Bosko.

- Celem jest przede wszystkim odpoczynek dla młodego człowieka - by mógł na chwilę zapomnieć o szkole, o trudach, obowiązkach, spędzić za to ten czas na sportowo. Zależy nam też na tym, by w tym właśnie czasie zbliżyć młodych ludzi do Boga - dlatego codzienna modlitwa i Msza św. Chcemy, by zawsze patrzyli w górę - tam zmierzamy, do nieba! - podkreśla ks. Kamil Wyszyński, diecezjalny duszpasterz młodzieży.

- Idealny wypoczynek - mieliśmy czas zarówno na rozrywkę jak i spotkanie z Bogiem - mówi Olek z parafii św. Józefa w Olsztynie. - To czas na poznanie nowych ludzi, a także na pogłębienie swojej relacji z Panem Bogiem - dodaje Piotrek z parafii NSPJ w Olsztynie.

- Dla młodzieży to czas, kiedy mogą pobyć razem, lepiej się poznać, a także mogą zobaczyć piękne górskie krajobrazy, uczyć się jazdy na nartach, łyżwach. To też czas na wzbogacenie relacji z Panem Bogiem - każdego dnia mieliśmy inny temat: spokój, cisza czy serce, nad tymi tematami się koncentrowaliśmy. Jesteśmy niewielką grupą, trochę jak w rodzinie - każdy z nas jest za coś odpowiedzialny i każdy czuje się ważny - podkreśla Wiktoria, opiekunka.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy