Reklama

    Nowy numer 13/2023 Archiwum

Rozpoczął się Tydzień Małżeństwa w Olsztynie

Tym razem cykl wydarzeń skierowanych do małżeństw odbywa się pod hasłem "Czas na miłość".

Już po raz szósty w Olsztynie odbywa się Tydzień Małżeństwa - to cykl imprez, wykładów, warsztatów, spotkań modlitewnych, konferencji, zajęć tanecznych czy nawet morsowania i pieczenia chleba. Wszystko po to, by - w myśl tegorocznego hasła - znaleźć w swoim małżeństwie czas dla siebie, czas na miłość.

Tradycyjnie już TM rozpoczął się od Mszy św. w kościele św. Franciszka z Asyżu. Wspólnej modlitwie w intencji małżeństw przewodniczył ks. Wojsław Czupryński, diecezjalny duszpasterz rodzin. - Wskazujemy dziś na sakrament małżeństwa, jego istotę i wielkie znaczenie. Jednak ważne jest to, by teorię przekładać na praktykę, dlatego chcemy to podkreślić przez konkretne działanie. Chodzi o świętowanie, o promocję, a także o konkretną pracę, którą małżonkowie muszą wykonać, by z dnia na dzień tworzyć coraz piękniejszą wspólnotę. Wspólnota to zawsze jakiś trud: trzeba rezygnować z siebie, trzeba uczyć się nowych umiejętności, kompetencji. Chcemy, by Tydzień Małżeństwa był czasem świętowania, a także wzrastania w tym, co dobre i co służy małżeństwu - podkreślał ks. Czupryński.

Po Eucharystii świadectwem z zebranymi podzielili się Ewelina oraz Kamil Chełstowscy, którzy od 10 lat są małżeństwem, twórcy portalu urzekająca.pl. - Udany związek to zawsze dużo pracy. Każdy musi znaleźć swój własny sposób, by w małżeństwie wygospodarować własny „czas na miłość”. To codzienna praca nad relacją. W niej bardzo ważne według nas są trzy punkty: rozmowa, codzienna rozmowa nie tylko o sprawach bieżących, o dzieciach, ale także poważna, głęboka rozmowa o nas. Druga rzecz to przebaczenie - to trudne, ponieważ najbardziej rani ta najbliższa osoba. Trzecia rzecz to rytuały, czas dla siebie - mówili małżonkowie.

Tydzień Małżeństwa w Olsztynie potrwa do 19 lutego. Harmonogram wydarzeń można znaleźć TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy