Reklama

    Nowy numer 13/2023 Archiwum

Rekolekcje "Eucharystia uzdrowieniem"

W Głotowie odbyły się trzydniowe rekolekcje, które prowadził ks. Marek Proszek.

Tematyka rekolekcji związana jest z samym Głotowem, które jest sanktuarium Najświętszego Sakramentu. - W miejscu, gdzie siedemset lat temu był cud eucharystyczny, chcemy przeżywać tajemnicę Eucharystii. Przez trzy dni staraliśmy się spojrzeć na Mszę św. jak na uzdrowienie. Mówiliśmy o uzdrowieniu również poprzez adorację i modlitwę wstawienniczą. Chodzi przede wszystkim o uzdrowienie duszy - mówi ks. Marek Proszek.

Wskazuje na przeżywany okres Wielkiego Postu, kiedy pragniemy odwrócić się od grzechu i nawrócić do Pana Jezusa, który jest lekarzem naszych serc. - W historii naszego sanktuarium odnotowaliśmy tzw. małe cuda głotowskie, które są zapisane w księgach, a dotyczą także uzdrowień fizycznych. Modlimy się z wiarą o uzdrowienie duszy z grzechów. Modlimy się o uzdrowienie ciała, jeśli jest to zgodne z wolą Bożą - dodaje rekolekcjonista.

- Eucharystia jest dla mnie wielką tajemnicą. Każde rekolekcje, które dotykają jej, są dla mnie cenne - podkreśla pani Zdzisława. Wyznaje, że codzienna Eucharystia jest dla niej ważną praktyką religijną. - Staram się być na Mszy św. każdego dnia. Mimo różnych lektur, zgłębiania treści i struktury Eucharystii, wiele wątków wciąż mam do odkrycia i gruntownego przemyślenia. Eucharystii uczę się wciąż, każdego dnia - dodaje.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy