Reklama

    Nowy numer 13/2023 Archiwum

Podatek dla Caritas

W tym roku, wypełniając roczne deklaracje podatkowe, można przekazać już nie 1 proc. podatku, ale 1,5 proc. dla wybranej organizacji pożytku publicznego. Jak co roku Caritas Archidiecezji Warmińskiej prosi o takie wsparcie.

W zeszłym roku podatnicy z Warmii i Mazur przekazali ponad 28 mln zł. organizacjom pożytku publicznego. Każda złotówka to duża pomoc dla warmińskiej Caritas. - Co roku z nadzieją patrzymy na czas rozliczeń podatkowych. Wykonujemy bardzo dużo zadań na rzecz społeczeństwa. Dla wielu organizacji, które utrzymują się z darowizn, a działają, by pomagać potrzebującym, nawet ten drobny gest jest cenny. Co cieszy, co roku jest duża grupa darczyńców, którzy o nas pamiętają - mówi ks. Paweł Zięba, dyrektor Caritas Archidiecezji Warmińskiej.

Zachęca tych, którzy wahają się, komu przekazać darowiznę, by zapoznali się z działalnością Caritas i zechcieli przekazać 1,5 proc. podatku na rzecz tej organizacji.

- Zgłaszają się do nas poszczególne parafie, czy grupy związane z Kościołem, które zbierają w swoich środowiskach pieniądze, by dzieci mogły wyjechać na letni wypoczynek. W ten sposób, przez parafialne oddziały Caritas, wspieramy osoby najbardziej potrzebujące - wyjaśnia ks. Zięba.

Wskazuje on też na dzieła, które prowadzi Caritas. Na działalność medyczną, Hospicjum Stacjonarne dla Dzieci, czy przygotowywane posiłki dla biednych i bezdomnych. W ten sposób pieniądze od podatników zamieniane są na nadzieję i wiarę, że można liczyć na innych. - Wiele potrzeb wypływa z trudnego doświadczenia życiowego. Dzięki pozyskanym w ten sposób pieniądzom możemy pomagać. Podopieczni podkreślają, że przychodzą do nas nie tylko po pomoc, ale też i po to, aby usłyszeć dobre słowo, by poczuć ciepło, które jest miłością daną bezinteresownie - dodaje dyrektor.

Aby przekazać 1,5 proc. podatku Caritas Archidiecezji Warmińskiej, w deklaracji podatkowej należy wpisać numer KRS 0000245507.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy