Reklama

    Nowy numer 13/2023 Archiwum

W obronie JP2

Rada Rodziny przy wojewodzie warmińsko-mazurskim wyraża poparcie dla wszystkich broniących papieża Polaka.

Przedstawiamy przesłane do mediów stanowisko Rady Rodziny:


Rada Rodziny przy wojewodzie warmińsko-mazurskim pragnie wyrazić poparcie dla wszystkich środowisk, które stają w obronie św. Jana Pawła II. Uderzanie w Jego autorytet, podważenie znaczenia Jego pontyfikatu jest celowym działaniem mającym na celu jeszcze bardziej osłabić Kościół, skłócić Polaków, zdezintegrować rodziny, którym poświęcił znaczną część Swego nauczania.

Swój pontyfikat Jan Paweł II w dużej mierze poświęcił trosce o rodzinę, jej godność, prawa rodziny, prawo człowieka do rodziny i wychowania w rodzinie. Świadczą o tym liczne dokumenty: encykliki, adhortacje, listy apostolskie. Troska o rodzinę przebija w licznych homiliach i przemówieniach wygłoszonych podczas pielgrzymek na wielu kontynentach. Z inicjatywy św. Jana Pawła II powstał m.in. Instytut Studiów nad Rodziną w Rzymie oraz wiele innych inicjatyw na rzecz rodziny na całym świecie, m.in. Karta Praw Rodziny.

Jako Polacy i ludzie wiary nie możemy pozostać obojętni wobec brutalnych ataków na naszego wybitnego rodaka, największy autorytet społeczny i moralny. Godny potępienia jest czas, kiedy nieprzyjazne wartościom media i politycy, podjęli próbę ugodzenia w naród i jego Papieża - czas Wielkiego Postu. Tym bardziej pragniemy wyrazić sprzeciw wobec niegodziwości wyrządzonej człowiekowi zawsze oddanemu Polsce i Polakom, szkalowanemu przez ludzi wrogich Jego nauczaniu zawsze broniącego chrześcijańskich wartości oraz godności człowieka i  rodziny.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy