Reklama

    Nowy numer 13/2023 Archiwum

Drużyna na medal

Na Warmii powstała gra planszowa o harcerstwie.

Grę "Drużyna na medal" można rozegrać w dwóch wariantach - jednoosobowym, gdzie gracz wciela się w postać drużynowego, lub wieloosobowym, wówczas w grze może brać udział od 2 do 8 osób: gracze działają razem, by wspólnie osiągnąć zamierzony cel, którym jest bezpieczne przejście z Harcówki do Obozu. W czasie wędrówki gracze będą mieli do wykonania zadania związane z historią Polski, poznają również przykłady działań określanych jako "służba". - Wszystkie historie opisane na karatach zdarzyły się naprawdę, czasem są zabawne, czasem trochę mniej, jednak to zapis historii naszego warmińskiego hufca - tłumaczy ks. hm. Radosław Czerwiński, autor gry.

- Rozgrywka pokazuje, jak wygląda harcerstwo. To przeniesienie tej idei na planszę, pokazuje, jak funkcjonuje drużyna. Nasza gra jest propozycją na spędzenie wolnego czasu - gry planszowe integrują, pozwalają budować relacje, tworzyć wspólnotę, lepiej się poznać, ponieważ wymagają otwarcia na innych - podkreśla ks. Czerwiński.

Za konsultacje historyczne odpowiadają hm. Renata Adrian-Cieślak i Damian Szweda, korektę przeprowadziły Katarzyna Korol i hm. Małgorzata Siergiej, a ilustracje wykonał pwd. Piotr Chrostowski.


Więcej o grze "Drużyna na medal" w 10. numerze "Posłańca Warmińskiego" na 12 marca.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy