Nowy numer 23/2023 Archiwum

O dar pokoju dla Ukrainy

Rada Konferencji Episkopatów Europy wystąpiła z ogólnoeuropejską inicjatywą modlitewną „Łańcuch eucharystyczny” w intencji pokoju dla Ukrainy. Dziś modlono się w Polsce, również w Olsztynie.

Przez 39 kolejnych dni poszczególne episkopaty krajów Europy podejmują inicjatywy modlitewne, upraszając dar sprawiedliwego pokoju dla Ukrainy. 20 marca Kościół w Polsce upraszał dar pokoju. Z tej okazji w konkatedrze św. Jakuba w Olsztynie bp. Janusz Ostrowski sprawował Eucharystię.

- Oddajemy dzisiaj cześć św. Józefowi, który był i jest opiekunem całego Kościoła świętego. Jest również dla nas wzorem zaangażowania w to, co najważniejsze, by troszczyć się o obecność Jezusa w naszym codziennym życiu. Chcemy, wypraszając św. Józefa o wstawiennictwo, modlić się o łaskę wiernego czuwania i trwania przy Chrystusie i z Chrystusem. W dniu dzisiejszym, z inicjatywy wszystkich episkopatów Europy, chcemy modlić się w intencji daru sprawiedliwego pokoju dla Ukrainy. Codziennie przez trzydzieści dziewięć dni każdy z krajów Europy modli się w sposób szczególny o ten dar. Dzisiaj Kościół w Polsce prosi Boga o dar sprawiedliwego pokoju dla Ukrainy - mówił bp Janusz Ostrowski.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast