Nowy numer 23/2023 Archiwum

Rybaki. Uchodźcy otrzymali cyfrowe wsparcie

Dzięki Fundacji "Dom Druha" została otwarta sala komputerowa. Dzieci i młodzież otrzymały także swoje laptopy.

Dzięki darczyńcom fundacji w ośrodku Caritas w Rybakach, gdzie obecnie przybywa ok 140 uchodźców, otworzono sale komputerową, a dzieci i młodzież otrzymały własne laptopy.

- Dzięki fundacji dzisiaj możemy cieszyć się tym miejscem i komputerami, które mają służyć w wielu przestrzeniach: nauki, kultury i rozrywki. Nie mają nas jedna zatrzymywać w świecie cyfrowym. Dzięki tym narzędziom mamy lepiej rozumieć świat i drugiego człowieka, nie zamykając się w sobie, a otwierając na relacje budowane twarzą w twarz - mówił na otwarciu sali komputerowej ks. Dariusz Sonak, dyrektor ośrodka.

- Pomoc, jaką dzisiaj otrzymujemy od Fundacji "Dom Druha", niech spotka się z naszą wdzięcznością. Dzięki tej organizacji wciąż możemy być świadkami dobra, które otrzymujemy od ludzi, którym los uchodźców nie jest obojętny - dodał.

Dom Druha to międzynarodowa społeczność pomagająca złagodzić ukraiński kryzys humanitarny w Polsce i innych dotkniętych krajach.

- Laptop jest mi potrzebny, by odrabiać lekcje i uczyć się. Dzięki temu, że ekran jest większy niż w telefonie, będę mógł lepiej rozmawiać z moją rodziną, która została w Ukrainie - mówi 12-letni Matwiej.

- Dziękujemy za to, że ludzie chcą nam pomagać. To wzruszający dzień, bo wiemy, że ktoś pamięta o nas i naszych dzieciach - mówi Oksana, jedna z matek.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast