Nowy numer 38/2023 Archiwum

Życzenia abp. Józefa Górzyńskiego

Życzę Wam paschalnej radości i wiary, tam gdzie w sercach pojawia się smutek i zwątpienie!

Drodzy Siostry i Bracie w Chrystusie!

Droga, którą przeszedł Jezus Chrystus na ziemi, była wpisana w życie wspólnoty. Pierwszą byli Maryja i św. Józef, drugą apostołowie i ci, którzy Mu towarzyszyli. W drodze przed śmiercią został wyszydzony, niesłusznie skazany na podstawie oskarżeń fałszywych świadków, a na koniec ukrzyżowany. Gdy patrzymy na nasze ziemskie pielgrzymowanie, to wielokrotnie możemy w swoich doświadczeniach odnieść się do tych przeżyć towarzyszących Jezusowi. Widzimy nasze rodziny, wspólnoty parafialne, nie brakuje tych, co fałszywie oczerniają dobro i świętość. Co więcej widzimy, jak coraz częściej ludzie umierają w opuszczeniu i samotności.

Droga Jezusa nie skończyła się na wydarzeniu krzyża - nasz Pan zmartwychwstał, jak zapowiedział. W ten sposób w życie Jego uczniów zostało wpisane orędzie Zmartwychwstałego, gdy ukryci „z obawy przed Żydami” (J 20,19) usłyszeli od Pana: „Pokój wam!” (J 20,19). Jak przed apostołami, tak dzisiaj przed nami staje Zmartwychwstały. W świat pogrążony wojną, w nasze obawy o przyszłość i w to, co powodują niesłuszne oskarżenia, pragnie przynieść swoje orędzie, które ma wybrzmieć w sercu każdego człowieka: „Pokój wam!”.

Pragnę podziękować za Wasze wspólnoty, w których ludzie ubodzy, wygnani ze swoich domów, opuszczeni i pozbawieni nadziei mogą spotkać Jezusa – Zwycięzcę nad śmiercią, smutkiem i grzechem. Życzę Wam spotkania z Jezusem, który przychodzi do naszych rodzin, wspólnot parafialnych i każdego człowieka.

Życzę doświadczenia Jego obecności, tak jak apostołowie, o którym przypominają nam znane słowa pieśni wielkanocnej: „Cieszy Swych uczniów, którzy wierni byli, utwierdza w wierze, aby nie zwątpili. Obcuje z nimi, daje nauk wiele o Swym Kościele”. Życzę Wam paschalnej radości i wiary, tam gdzie w sercach pojawia się smutek i zwątpienie. Będąc Jego uczniami, wierząc w Kościół mocny mocą Zmartwychwstałego, prośmy o Ducha Świętego, którego owocem jest pokój (por. Ga 5,22).

Radosnego Alleluja!

+ Józef Górzyński
Arcybiskup Metropolita Warmiński

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast