Nowy numer 38/2023 Archiwum

Pieniądze dla kół gospodyń wiejskich

Ruszył nabór wniosków w rządowym Programie Kół Gospodyń Wiejskich 2023.

Trwa nabór wniosków o przyznanie pomocy finansowej z budżetu państwa na realizację celów statutowych kół gospodyń wiejskich.

- Pomoc finansowa jest skierowana do wszystkich KGW zarejestrowanych w Krajowym Rejestrze Kół Gospodyń Wiejskich, prowadzonym przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Dofinansowanie może być przeznaczone między innymi na prowadzenie działalności społeczno-wychowawczej i oświatowo-kulturalnej w środowiskach wiejskich, wsparcie rozwoju przedsiębiorczości kobiet, prowadzenie działań na rzecz poprawy warunków życia i pracy kobiet na wsi, na upowszechnianie i rozwijanie form współdziałania, gospodarowania i racjonalnych metod prowadzenia gospodarstw domowych, reprezentowanie interesów środowiska kobiet wiejskich, czy też rozwijanie regionalnej kultury ludowej - wylicza Krzysztof Guzek, rzecznik prasowy wojewody warmińsko-mazurskiego.

Wyjaśnia, że w 2023 r. kwoty pomocy zostały zwiększone o 3 tys. zł - w porównaniu z rokiem ubiegłym - i wynoszą odpowiednio: 8 tys. zł dla KGW liczących do 30 członków; 9 tys. zł dla liczących od 31 do 75 członków; 10 tys. zł dla kół liczących ponad 75 członków.

- Wnioski o przyznanie dofinansowania można składać do kierownika biura powiatowego ARiMR właściwego ze względu na siedzibę koła do trzydziestego września - podkreśla K. Guzek. Co ważne, pomoc jest przyznawana do wyczerpania środków finansowych na ten cel, zgodnie z kolejnością złożenia prawidłowo wypełnionych wniosków.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast