Nowy numer 23/2023 Archiwum

Festiwal Muzyki Chóralnej

Od 25 do 27 maja odbywać się będzie XXII Międzynarodowy Festiwal Muzyki Chóralnej im. Feliksa Nowowiejskiego w Barczewie.

Trzydniowe święto muzyki chóralnej, to jedno z najstarszych wydarzeń chóralnych w Polsce i jedno z największych na Warmii i Mazurach. Festiwal w Barczewie ma wieloletnią tradycję. Główne cele to: upamiętnienie Feliksa Nowowiejskiego, wybitnego kompozytora urodzonego w Barczewie, twórcy "Roty", jednej z najważniejszych polskich pieśni patriotycznych; upowszechnianie muzyki chóralnej, jak również promocja regionu Warmii i Mazur i integracja społeczeństwa.

Co roku w wydarzeniu bierze udział kilkuset chórzystów z Polski i z zagranicy, a festiwalowych koncertów wysłuchuje liczna publiczność. Festiwal w Barczewie jest uznany jako jeden z sześciu najstarszych i uznanych polskich konkursów chóralnych, którego zwyciązca bierze udział w corocznym wydarzeniu pn. Grand Prix Polskiej Chóralistyki im. Stefana Stuligrosza w Poznaniu. Głównym organizatorem jest Stowarzyszenie Inicjatyw Obywatelskich w Barczewie przy współpracy z wieloma partnerami.

Na wszystkie koncerty wstęp wolny.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast