Nowy numer 49/2023 Archiwum

Rychnowo. Artyści w parafii

W parafii Wniebowzięcia NMP w Rychnowie trwa plener malarski.

Głównymi motywami prac są nasz piękny drewniany zabytkowy kościół i znajdujący się w sąsiedztwie świątyni pałac. Oba obiekty malowniczo wpisują się w starodrzewie otaczającego je parku. Tak sceneria inspiruje - podkreśla proboszcz ks. Krzysztof Niespodziański.

Potwierdzają to sami artyści. - Obcując z tą piękną okolicą, rodzą się niesztampowe pomysły, które przenosimy na płótna - mówi prof. Zdzisław Wiatr.

W plenerze biorą udział także młodzi artyści z parafii. Leonard i Apolonia tworzą swoje prace pod okiem prof. Wiatra, który pomaga im odkrywać, jak różnymi środkami można wyrazić postrzeganą rzeczywistość.

- Ważnym czasem są również nasze wieczorne spotkania. Rozmawiamy o sztuce, dzielimy się wrażeniami z ostatnich wernisaży. Przy okazji przemycam treści ewangelizacyjne. Jest dużo pytań, a ja przybliżam tajemnice wiary w Jezusa Chrystusa. Mamy kaplicę, nieopodal jest kościół. To sprzyja też ewangelizacji - uważa ks. Niespodziański.

Wydarzenie zakończy się wernisażem prac, które powstały podczas pleneru - w sobotę w Rychnowie, w kościele Wniebowzięcia NMP o godz. 17.30.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy