Nowy numer 49/2023 Archiwum

Ruch wojska na drogach

W najbliższych dniach będzie można zaobserwować wzmożony ruch pojazdów wojskowych na drogach.

Jak poinformował Urząd Wojewódzki w Olsztynie, od piątku 4 sierpnia do niedzieli 6 sierpnia na drogach niemal całej Polski będzie odbywał się ruch kolumn pojazdów wojskowych w związku z przygotowaniami do Wielkiej Defilady, która odbędzie się w Warszawie w ramach Święta Wojska Polskiego.

- Ruch kolumn pojazdów wojskowych będzie odbywał się po drogach niemal wszystkich województw. Pojazdy wojskowe będzie można spotkać na autostradach, drogach ekspresowych oraz drogach krajowych. Natomiast w poniedziałek 7 sierpnia, w godzinach 8.00-12.00, nad Polską będzie można zaobserwować także wzmożony ruch statków powietrznych, które będą przemieszczać się na zgrupowania do parady lotniczej. Piloci będą także realizować loty treningowe od 8 do 13 sierpnia - przybliża Krzysztof Guzek, rzecznik prasowy wojewody warmińsko-mazurskiego.

Pojazdy najczęściej poruszać się będą w godzinach nocnych, aby ich przejazd w jak najmniejszym stopniu powodował utrudnienia w ruchu. - Jednak niektóre przejazdy będą odbywać się w ciągu dnia, a nawet w godzinach szczytów natężenia ruchu. Będą one eskortowane i zabezpieczone przez Żandarmerię Wojskową i pododdziały regulacji ruchu Wojska Polskiego we współpracy z Policją. Przegrupowania zostały skoordynowane z właściwymi władzami, w tym lokalnymi - informuje K. Guzek.

Zwraca się do kierowców z prośbą o zachowanie szczególnej ostrożności. - Nie należy wjeżdżać pomiędzy pojazdy wojskowe jadące w kolumnie. Prosimy również, aby nie publikować informacji i zdjęć obrazujących ruchy wojsk i ich lokalizację, dat i godzin przejazdów kolumn wojskowych, danych dotyczących wylotów i lądowań wojskowych statków powietrznych - apeluje rzecznik.

Defilada Wojska Polskiego odbędzie się 15 sierpnia. Wyruszy o godz. 14.00 na warszawskiej Wisłostradzie. Zaprezentowanych zostanie 210 jednostek polskiego i zagranicznego sprzętu wojskowego oraz 92 statki powietrzne w asyście ponad 2000 żołnierzy. Żołnierze wszystkich rodzajów Sił Zbrojnych RP zaprezentują najnowocześniejszy sprzęt polskiej, koreańskiej i amerykańskiej produkcji, który zakupiono w ostatnich latach.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy