Nowy numer 49/2023 Archiwum

Gietrzwałd. Dzień Chorego

W sanktuarium Matki Bożej modlono się dziś w intencji chorych.

Tradycyjnie w naszym sanktuarium niedziela po uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny jest dniem, kiedy modlimy się szczególnie w intencji chorych, osób opiekujących się chorymi, w intencji służby zdrowia - mówił na początku Mszy św. ks. Marcin Chodorowski CRL.

Homilię wygłosił ks. Paweł Zięba, dyrektor Caritas Archidiecezji Warmińskiej. - Kiedy doświadczamy słabości, choroby czy cierpienia, często przychodzimy do Boga - wnioskujemy, że to musi być jakaś kara za grzechy albo przeciwnie - pytamy: "Przecież nic złego nie zrobiłem, dlaczego ja?" - mówił ks. Zięba.

Podkreślił, że taka postawa jest niebezpieczna, ponieważ może doprowadzić do odwrócenia się do Boga. - Musimy przyjść do Niego z sercem pełnym zaufania i miłości, tylko z taką postawą będziemy w stanie przyjąć od Boga łaskę, która jest darmo dana. Musimy powierzyć Bogu każdą naszą chorobę, zarówno fizyczną, jak i duchową. Tylko dzięki pełnemu zawierzeniu będziemy w stanie przyjąć bezinteresowny dar Jego miłości - mówił dyrektor warmińskiej Caritas.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy