Nowy numer 48/2023 Archiwum

Koncert Muzyki Dawnej

W Lidzbarku Warmińskim odbył się koncert w ramach festiwalu Mid Europe Early Music Festival.

Mid Europe Eearly Music Festival to coroczna impreza muzyczna promująca dziedzictwo muzyczne i architektoniczne związane z chrześcijańskimi korzeniami kultury europejskiej. W tym roku tematem festiwalu jest muzyka okresu renesansu.

Organizatorem festiwalu jest fundacja Opcja Benedykta.

Festiwal odbywa się w różnych częściach kraju - pierwszy koncert był w kościele Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Lidzbarku Warmińskim. Artyści z polsko-litewsko-estońskiego zespołu Revisio zaprezentowali utwory z epoki Jagiellonów. Koncert „Wokół tabulatury braniewskiej” nawiązuje do braniewski-oliwskiego zbioru renesansowych utworów na różne instrumenty, które zostały odnalezione po II wojnie światowej przez litewskich historyków i do dziś są przechowywane w bibliotece Litewskiej Akademii Nauk w Wilnie.

Kolejne koncerty w naszym regionie odbędą się w kościołach: św. Jakuba w Olsztynie (sobota, 26 sierpnia, godz. 20), św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Braniewie (niedziela, 27 sierpnia, godz. 19), św. Jana Chrzciciela i Michała Archanioła (piątek, 1 września, godz. 18) oraz NMP Królowej Polski w Farynach (sobota, 2 września, godz. 18).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy