Nowy numer 39/2023 Archiwum

Męski Różaniec

W każdą pierwszą sobotę miesiąca mężczyźni spotykają się w Olsztynie pod Wysoką Bramą, by odmawiać Różaniec.

W miejscu tym znajduje się obraz Matki Bożej Pokoju poświęcony i podarowany stolicy Warmii przez św. Jana Pawła II. Tutaj mężczyźni chcą powierzać siebie, swoje rodziny i ojczyznę Matce Bożej.

- Wznosimy też modlitwę przebłagalną za nasze grzechy, jak i grzechy mieszkańców Warmii.  Prosimy, aby Matka Boża wstawiała się w naszej intencji u swojego Syna i prowadziła nas do Niego - mówi Bogusław Tomaszewski z olsztyńskiej Chorągwi Rycerzy św. Jana Pawła II.

Wskazuje, że wizerunek Maryi w Wysokiej Bramie to kopia obrazu Matki Bożej Królowej Pokoju, który znajduje się w sanktuarium w Stoczku Klasztornym. - A my potrzebujemy pokoju na świecie, pokoju w naszych rodzinach i w naszych sercach - podkreśla.

- Męstwa nie hartuje się i nie rzeźbi na siłowni. Nie ugruntowuje w sobie agresją i napaścią. Męstwo to cnota, której owocami są wielkoduszność, odwaga, cierpliwość, stałość i hart ducha. Kiedy wspólnie stajemy przed Maryją, trzymając w dłoniach różańce, to ważne świadectwo wiary dla naszych dzieci, jak i osób, które nas widzą, przemierzając starówkę. Tak możemy wiele wywalczyć. Swoją modlitwą stawiamy opór złemu, który chce podzielić pokolenia, chce podzielić małżeństwa, chce podzielić ludzi z różnych środowisk. Nasza obecność to piękne świadectwo - uważa Bogusław.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast