Nowy numer 39/2023 Archiwum

Sztafeta rowerowa

Już po raz 17. z Olsztyna wyruszyli rowerzyści, którzy chcą dotrzeć do grobu bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

Trasa liczy około 270 km, w tym roku w drogę ruszyło 30 osób, m.in. młodzież ze szkół z Olsztyna, Dobrego Miasta, Miłakowa czy Kruz. - Cieszymy się bardzo z tak licznej obecności ludzi młodych, zauważamy, że każdego roku coraz więcej młodych osób chce brać udział w naszym przedsięwzięciu - mówi Wojciech Ruciński z Akcji Katolickiej Archidiecezji Warmińskiej, organizator.

Celem sztafety, która do Warszawy dotrze 14 września, jest uczczenie męczenników stanu wojennego. - Błogosławiony ksiądz Jerzy łączył w sobie 3 postawy: człowieka, Polaka i kapłana. Był krzewicielem wartości, które z tych postaw wypływały - wolności, sprawiedliwości i prawdy. Cieszymy się bardzo, że jest z nami młodzież - mamy komu przekazywać pałeczkę w tej sztafecie pokoleń, pałeczkę wolności i sprawiedliwości. Dla młodzieży ta pielgrzymka to również lekcja historii - sami zdobywają wiedzę, którą oni będą potem przekazywać kolejnym pokoleniom - mówił Wojciech Hanelt, prezes Akcji Katolickiej Archidiecezji Warmińskiej.

Uczestnicy sztafety wzięli udział w Mszy św. w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Olsztynie, następnie spotkali się na placu Solidarności, gdzie złożyli kwiaty. W Warszawie uczestnicy sztafety połączą się ze sztafetą biegaczy z Katowic. To właśnie z Katowic w 2006 r. ruszyła sztafeta do grobu ks. Jerzego Popiełuszki, a w kolejnym roku do inicjatywy dołączyła grupa z Olsztyna. W tym roku do sztafety dołączą również (po raz drugi) rowerzyści z Radomia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast