Nowy numer 47/2023 Archiwum

Nidzica. Kurs Maria Magdalena

W parafii Miłosierdzia Bożego w Nidzicy odbył się kurs Maria Magdalena. - Na kursie nie tylko cieszyłyśmy się swoją kobiecością. Dowiedziałyśmy się, jak nasze powołanie realizować na co dzień - podkreśla Bogumiła.

Kurs Maria Magdalena przeznaczony jest dla kobiet. - Odkrywamy, kim jest kobieta, jaka jest jej tożsamość i powołanie według zamysłu Boga. Bóg stworzył każdą z nas, a my odkrywamy, jaki jest wobec nas Jego plan. Poznajemy, jak mamy budować relacje z tymi, których On stawia na naszej drodze. Po prostu, odkrywamy naszą kobiecą tożsamość - mówi Jolanta Zatorska ze Szkoły Nowej Ewangelizacji św. Jana w Toruniu.

Podkreśla, że wiele elementów i podejmowanych tematów nawiązuje do Marii Magdaleny. - Krok po kroku idziemy jej drogą. Wchodzimy w naszą historię życia, patrząc, w czym jesteśmy podobne do niej, czego możemy się od niej nauczyć. Ona była wyjątkową osobą. Była pierwsza w grzechu, a Jezus uczynił ją pierwszą w ewangelizacji. Spotkanie z Jezusem, doświadczenie przebaczenia i miłosierdzia zupełnie odmieniły jej życie. Zostawiła swoje grzeszne życie, przylgnęła do Boga i poszła za Jezusem aż po krzyż. W poranek zmartwychwstania Jezus się jej objawił i posłał do apostołów. Papież Franciszek nazwał ją: „Apostołka apostołów” - mówi Jolanta.

Na kursie uczestniczki m.in. uczyły się tego, jak na jej wzór wychodzić ze słabości, trudnych historii i przeżyć. - Po to, aby stać się świadkiem Jezusa w swoich rolach życiowych, które przypisane są kobiecie. Pragniemy nieść Jezusa naszym bliskim, jak Maria Magdalena - podkreśla.

- Mam nadzieję, że ten kurs przyniesie w moim życiu błogosławione owoce. A dał mi na pewno to, że odkryłam się na nowo, zobaczyłam, co mam w sobie, co do tej pory było dla mnie nieodkryte. Odnalazłam siebie na nowo - mówi Bogumiła. - Jesteśmy stworzone przez Pana Boga i powołane do życia jako piękne niewiasty. Na kursie dowiadujemy się, jaki był zamysł Pana Boga, by nas pięknie stworzyć. My mamy uwierzyć w to, że jesteśmy piękne, że mamy specjalne powołanie. Mamy uwierzyć w siebie - podkreśla Karolina.

- Każda z nas jest wyjątkowa i niepowtarzalna. Nie powinnyśmy wierzyć w słowa innych ludzi, w ich ideologie. Nie powinnyśmy zmieniać swojego powołania pod wpływem mody i trendów. Mamy wierzyć w słowo Boga. A Bóg mówi, że jestem piękną perłą. Jestem córką Króla. Jestem piękna Jego pięknem - uśmiecha się Ewa.

Proboszcz parafii ks. Andrzej Midura podkreśla, że prowadzenie formacji w parafii jest ważnym zadaniem każdego kapłana. Dziś, kiedy jest wiele możliwości i propozycji wypracowanych przez Kościół, warto po nie sięgać, by dać możliwość jak największej liczbie osób poznania Boga i nawiązania z Nim bliskiej relacji. Człowiek, często uwikłany w setki codziennych spraw, zapomina, że jego najważniejszym zadaniem jest świętość. - Cieszę się, że aż tyle niewiast skorzystało z tego kursu, że są one otwarte na słowo Boga. Każdego dnia mamy słuchać Boga i przemieniać swoje życie - mówi ks. Andrzej Midura.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy