Duszpasterstwo przedsiębiorców

W Domu Misyjnym księży sercanów odbyło się spotkanie Duszpasterstwa Przedsiębiorców i Pracodawców "Talent". "Chcemy być świadectwem dla świata, że można w biznesie kierować się wartościami ewangelicznymi" - podkreślają przedsiębiorcy.

Olsztyńska delegatura duszpasterstwa Talent zawiązała się trzy lata temu. - Wcześniej jeździłem na spotkania do Białegostoku. Kiedy w Olsztynie księża sercanie otworzyli swój Dom Misyjny, zaczęliśmy starania, aby w naszym województwie utworzyć taką wspólnotę - wspomina Sebastian Jestadt.

- Spotkania są bardzo ciekawe, oparte na konkretnych fragmentach Pisma Świętego, które skłaniają nas do podjęcia refleksji nad sobą, swoją pracą i relacjami, jakie tworzymy w naszych firmach. Choćby dzisiejszy temat, który oparty jest na historii Eliasza i następującego po nim Elizeusza - przybliża Karol Marcinkiewicz.

Czy mam swojego mistrza? Czego od niego się uczę? Dla kogo ja mogę być mistrzem? Czy wspieram pracowników w rozwoju? - to pytania, które stawiali sobie uczestnicy.

- Podejmujemy refleksję i dzielimy się swoimi myślami. To zawsze ubogaca, uświadamia, jak można być uczniem Chrystusa w biznesie. Podejmując na co dzień decyzje, często stajemy na granicy wartości. Musimy dokonać wyboru pomiędzy tym, czy chcę być przedsiębiorcą katolikiem, przedsiębiorcą obojętnym, czy takim, który nie szanuje wartości chrześcijańskich, a jedynym wyznacznikiem jest zysk. Jeśli chodzi o mnie, chciałbym być po prostu dobrym człowiekiem w każdym aspekcie mojego życia - deklaruje Karol.

W ramach działalności duszpasterstwa 27 października w Centrum św. Jakuba w Olsztynie odbędzie się spotkanie przedsiębiorców: „Przedsiębiorczy katolik. Wiara a biznesie - przeszkoda czy pomoc?”.

- Często osoby prowadzące biznes poszukują miejsca, gdzie mogliby się umocnić, wymienić doświadczenia, porozmawiać. To spotkanie jest sposobnością ku temu, żeby nas poznać, przyjrzeć się duszpasterstwu, może przełamać lęk przed dzieleniem się swoimi wątpliwościami - przybliża duszpasterz ks. Piotr Chmielecki SCJ.

Program spotkania:
9.00 - Msza św.
9.30 - Networking przy kawie
10.15 - „Słodki ciężar” - Wojciech Kroczek
10.45 - „Wiara jako element strategii biznesowej przedsiębiorcy” - Dagmara Konarska
11.15 – dyskusja i przerwa
12.15 - „Praca nad pracą” - ks. Rafał Dudała
12.45 - „Zdrowie przedsiębiorcy. Jak redukować stres i podnosić odporność?” - Joanna Kulczyk.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..