Nowy numer 47/2023 Archiwum

Indeks sukcesów dla dzieci

Obecnie 566 dzieci czeka na wsparcie, z tego siedmioro z naszego województwa. - Możesz zmienić historię ich życia - podkreśla Urszula Klimaszewska.

Akademia Przyszłości to akcja prowadzona przez Stowarzyszenie Wiosna, wspiera dzieci, które mają problemy z poczuciem własnej wartości, z pewnością siebie. - A wolontariusz jest osobą, która pomaga dziecku znaleźć w sobie mocne strony, odnaleźć wiarę w siebie i pewność w dążeniu do spełnienia marzeń - wyjaśnia Urszula Klimaszewska.

W ramach akademii ruszyła właśnie akcja „kup indeks”. - Wsparciem może być darczyńca, który wesprze dane dziecko. Mamy bazę dzieci na naszej stronie akademiaprzyszlosci.org.pl. Tu można znaleźć informację o dzieciach objętych naszą pomocą. Można dowiedzieć się o ich marzeniach i potrzebach i wesprzeć wybrane dziecko dowolna kwotą - przybliża Urszula.

- Jeśli dziecko, na przykład marzy o tym, żeby uczyć się jazdy konnej, wykupujemy mu lekcje. Nabywamy niezbędne pomoce szkolne. To są przeróżne potrzeby dzieci - podkreśla.

Wybierając zakładkę z województwem warmińsko-mazurskim, można zapoznać się z listą dzieci z naszego regionu. - Dzięki wsparciu takiemu wsparciu możemy realizować nasz program, a dzieci uczestniczą w indywidualnych zajęciach z wolontariuszem raz w tygodniu. Pod ich wpływem zaczynają radzić sobie z dotychczasowymi trudnościami - dodaje p. Urszula.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy