Nowy numer 47/2023 Archiwum

Klewki. Oddanie33

W parafii św. Walentego w Klewkach rozpoczęły się rekolekcje "Oddanie33". - Cieszę się, że aż ponad 50 osób wyraziło chęć uczestniczenia w rekolekcjach - mówił proboszcz ks. Jerzy Banul.

Rekolekcje odbywają się z inicjatywy parafianek: Katarzyny Łagodzińskiej i Marceliny Russak-Szepel. - Matka Boża przez nie zadziałała. Cieszę się, że aż ponad pięćdziesiąt osób wyraziło chęć uczestniczenia w rekolekcjach, które kończą się aktem zawierzenia Niepokalanej. Pan Bóg działa - mówił proboszcz ks. Jerzy Banul.

Rekolekcje polegają na osobistej lekturze tekstów, w tym rozważań bł. kard. Stefana Wyszyńskiego, bł. Elżbiety Róży Czackiej oraz św. Ludwika Grignion de Montforta. - Oprócz tego, w każdą sobotę, niedzielę i poniedziałek, zapraszam na wieczorną wspólną Eucharystię i adorację Najświętszego Sakramentu. Przez najbliższe trzydzieści trzy dni będziemy razem. Zachęcam do tego, żebyśmy się wspierali. Proponuję, aby każdy z uczestników, w intencji rekolekcji, odmówił codziennie dziesiątkę Różańca - proponował proboszcz.

- To będzie dla nas wyjątkowy czas. Głęboko wierzę, że nikt z uczestników nie znalazł się tu przypadkiem. Myśl o tym, że to Maryja zaprosiła ciebie i twoich bliskich z imienia. Potraktuj ten czas, jako szczególny dar. W tym czasie codziennie będziemy analizować treści zawarte w książkach. Prośmy Ducha Świętego, aby te treści w nas pracowały - mówiła pani Katarzyna.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy