Nowy numer 47/2023 Archiwum

Szczególny czas misji

W parafii Chrystusa Króla w Olsztynie rozpoczęły się misje święte. - Misje nazywamy "świętymi" nie dlatego, że są one przeznaczone dla osób świętych, ale dlatego, że są skierowane do wszystkich, którzy chcą coś zmienić w swoim życiu - mówi proboszcz o. Cordian Szwarc OFM.

Misje rozpoczęły się w sposób niezwykły, od wspólnego posiłku z osobami bezdomnymi. - Nasze misje rozpoczynają się w przededniu Światowego Dnia Ubogich. Gdzie więc mamy spotkać Jezusa Chrystusa, jak nie tutaj, wśród ubogich? Sami potrzebujemy nawrócenia, nie tylko wierni, ale też i my, kapłani i misjonarze. Czas wspólnego posiłku ma nas nawrócić, ma nam przypomnieć, jak ważna jest pokora - mówi o. Cordian Szwarc OFM. Po posiłku ubodzy otrzymali ubrania.

Misje święte poprowadzi m. in. o. Łukasz Rosiak OFM, który trzydzieści lat temu było proboszczem olsztyńskiej parafii.

- Rozpoczynamy szczególny czas misji świętych, czas modlitwy, kontemplacji, zasiewu słowa Bożego. Rozpoczynamy spotkaniem z ubogimi. Święty Franciszek też dbał o ubogich, spotykał się z nimi, sam przyjmując ubóstwo jako jedną ze swoich reguł. W tradycji franciszkanów leży wyjście do człowieka potrzebującego, zapomnianego. Poza tym posiew słowa byłby bez większego znaczenia, gdyby za nim nie poszedł czyn. Dziś wiele mówimy, wiele mamy obietnic, wiele pięknych słów, za którymi nie idą konkrety. A przecież to czyny świadczą o słowie - uważa o. Rosiak.

Misje święte potrwają do 26 listopada. Szczegółowy plan znajduje się na stronie parafii - franciszkanie-zatorze.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy