Nowy numer 09/2024 Archiwum

Spotkanie osób życia konsekrowanego

W WSD "Hosianum" odbyło się spotkanie formacyjne osób życia konsekrowanego. Podczas konferencji o. Piotr Bajger OCD przybliżał duchowość św. Teresy od Dzieciątka Jezus.

W archidiecezji warmińskiej od minionego roku przyjęto nowy program formacyjny dla osób życia konsekrowanego. - Spotykamy się czterokrotnie w ciągu roku. Wśród nich jest dzień życia konsekrowanego, doroczna pielgrzymka do Gietrzwałdu i dwa spotkania formacyjne. Obecnie przeżywamy adwentowy dzień formacji - przybliża ks. Dariusz Sonak, diecezjalny duszpasterz osób życia konsekrowanego.

Spotkanie rozpoczęło się modlitwą przedpołudniową. Następnie o. Piotr Bajger OCD mówił o życiu i doświadczeniach św. Teresy od Dzieciątka Jezus, które bliskie są osobom konsekrowanym. Po adoracji Najświętszego Sakramentu odbyła się Msza św., po niej kolejna konferencja.

- Ten dzień ma nam pomóc spojrzeć na Kościół i naszą posługę w Kościele. Z racji trwającego Roku Terezjańskiego myślą przewodnią jest dla nas postać św. Teresy. Razem z nią chcemy zastanowić się, co dla nas znaczy być miłością w sercu Kościoła - mówi ks. Sonak.

Podkreśla, że to spotkanie ma również charakter integracyjny. - Siostry mają okazję spotkać się i porozmawiać. W domach zakonnych jest rotacja, a to spotkanie pozwala na nawiązanie wręcz przyjaźni. Oczywiście, nade wszystko czerpiemy dla ducha, jednak nie można pominąć aspektu spotkania i rozmowy - dodaje duszpasterz.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy