Kosmiczne otwarcie

Po wielu miesiącach mieszkańcy regionu doczekali się otwarcia zmodernizowanej Hali Widowiskowo-Sportowej Urania. Tysiące osób wzięło udział w Galaktycznym Benefisie Hali Urania.

Olsztyńska Urania od 45 lat jest charakterystycznym obiektem na mapie Olsztyna. Po ponad dwuletniej gruntownej modernizacji znów stanie się miejscem ważnych wydarzeń sportowych i kulturalnych.

- Zależało nam, by główną bohaterką i najjaśniejszym, centralnym punktem wieczoru była sama Urania. Jej ciekawa historia i architektura, symbolika i nowe, uzyskane dzięki remontowi, naprawdę kosmiczne możliwości. Dlatego też, zamiast klasycznego przecięcia wstęgi, otworzymy Uranię kosmicznym pokazem laserowym - zapowiadał prezydent Piotr Grzymowicz.

I tak też się stało. Benefis rozpoczął Czerwony Tulipan. Ze sceny popłynęły słowa: „Jedyne co mam, to złudzenia, że mogę mieć własne pragnienia”. Następnie widzowie mogli podziwiać pokazy sportowe i tańca towarzyskiego. Zaprezentowano również siatkarską drużynę Indykpol AZS Olsztyn, która już w niedzielę, po ponad dwuletniej przerwie, rozegra w nowym obiekcie swój ligowy mecz.

- Mury tej wyjątkowej hali były świadkiem bardzo wielu ważnych wydarzeń sportowych, artystycznych, kulturalnych i targowych. Tu przeżywaliśmy niezapomniane emocje. Historia hali jest pięknym dokumentem, który obrazuje, jak zmieniało się nasze miasto. Kiedy stanęliśmy przed perspektywą jej zamknięcia, powiedziałem sobie, że nie wolno pozwolić, by ten obiekt zniknął z przestrzeni Olsztyna. Dzisiaj jestem szczęśliwy, jak my wszyscy, że nasze marzenia się spełniły - mówił na otwarciu prezydent Piotr Grzymowicz.

Wieczór wypełniony był gwiazdami muzycznymi, sportowymi i tanecznymi, które „opowiedziały” historię hali. Całość programu podzielono na części tematyczne, przeplatane występami artystów na żywo i pokazujące zarówno historię Uranii, jak też jej nowoczesne rozwiązania architektoniczne w nowym wydaniu.

W koncercie wystąpili: Ania Dąbrowska, Anita Lipnicka, Ralph Kaminski, Błażej Król, Wojtek Urbański oraz zespół Czerwony Tulipan. Prezentowane były filmy pokazujące historię hali. W części sportowej zaprezentowali się uczniowie olsztyńskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego. W części tanecznej, wyreżyserowanej przez olsztyniankę Iwonę Pavlović, pojawiły się takie zespoły jak Carnivals Stars, Studio Rytm, pracownia Tańca Pryzmat, formacja Jantar z Elbląga i zawodowi tancerze z „Tańca z gwiazdami”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..