Nowy numer 09/2024 Archiwum

Komunia ze świętymi medykami

W WSD Hosianum odbyło się spotkanie opłatkowe pracowników ochrony zdrowia. Eucharystii przewodniczył abp Józef Górzyński w koncelebrze z biskupem eparchii olsztyńsko-gdańskiej bp. Arkadiuszem Trochanowskim.

To było pierwsze spotkanie pracowników służby zdrowia po latach przerwy spowodowanej pandemią. - Czas pandemii spowodował, że ludzie przestali się spotykać, a dzisiaj każde spotkanie jest fenomenem, bo ludzie są po to, aby żyć obok siebie i dla siebie - mówił ks. Henryk Błaszczyk, duszpasterz służby zdrowia archidiecezji warmińskiej.

Dokładnie wie, jak często wygląda codzienność medyków. - Nieustający pobyt w szpitalu, obowiązki rodzinne, inne sprawy. Efektem tego jest brak czasu dla siebie i wypalenie zawodowe. A tu nagle… cisza i modlitwa. Dlatego tak ważne są spotkania z Bogiem i człowiekiem. To cenne chwile - podkreślał duszpasterz.

Spotkanie rozpoczęło się Mszą św., której przewodniczył abp Józef Górzyński. Homilię wygłosił ks. Arkadiusz Zawistowski, krajowy duszpasterz służby zdrowia.

Spotkanie medyków w Olsztynie - homilia ks. Arkadiusz Zawistowski, krajowy duszpasterz zdrowia
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy