Nowy numer 09/2024 Archiwum

Modlitwa dzieci za kapłanów

- Jestem przekonana, że one swoją modlitwą i postem umocnią kapłanów i wyproszą nowe święte powołania w naszej archidiecezji - uważa moderatorka róży Iza Witkowska.

W kościele Chrystusa Odkupiciela Człowieka w Olsztynie podczas Mszy św. odbyła się uroczystość pierwszej rocznicy powstania grupy modlitewnej dzieci w ramach Apostolatu Modlitwy i Postu za Kapłanów „Złota Róża”. Eucharystii przewodniczył proboszcz ks. Andrzej Pluta.

Podczas Mszy św., po indywidualnym błogosławieństwie, każde z dzieci złożyło białą różę u stóp figury Matki Bożej Fatimskiej. - To znak czystego i niewinnego serca, które zawierza kapłanów Maryi. Matka Boża chroni każde z dzieci od wszelkich niebezpieczeństw. My też zawierzajmy się Matce Najświętszej, powierzajmy swoją młodość, swoje problemy, bliskich i rodziny. Maryja, nasza Matka, czuwa nad nami i będzie się nami opiekowała, jeśli tylko swoje serce zwrócimy ku Niej - mówił proboszcz.

- Dzieci przez rok odkrywały wagę modlitwy i postu w intencji kapłanów, którzy towarzyszą im od najmłodszych lat. To obraz uczestnictwa w Kościele, jego jedności i współodpowiedzialności za siebie nawzajem, nawet wówczas, kiedy jesteśmy jeszcze dziećmi - uważa moderatorka róży Iza Witkowska.

Ta „Złota Róża” zmawia drugą Tajemnicę Światła, cud w Kanie Galilejskiej. Każde z dzieci co dwadzieścia jeden dni odmawia Różaniec oraz dziesiątek Koronki do Miłosierdzia Bożego, a także podejmuje wyrzeczenie w intencji kapłanów i o nowe powołania.

- Jestem przekonana, że one swoją modlitwą i postem umocnią kapłanów i wyproszą nowe święte powołania. Jesteśmy pierwszą różą apostolatu, która zawiązała się w Olsztynie. Jesteśmy piękną różą w ogrodzie Maryi - uśmiecha się pani Iza.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy