Nowy numer 09/2024 Archiwum

Chcemy wzmacniać małżeństwa

Trwają zapisy na wydarzenia zorganizowane w ramach VII Tygodnia Małżeństwa, któremu w tym roku przyświeca hasło: "Małżeństwo Pełne Życia".

Ruszyły już zapisy na wszystkie wydarzenia odbywające się w ramach tygodnia małżeńskiego.

- Pary, które uczestniczyły w minionych edycjach, często zapisują w kalendarzu: „Pamiętaj, trzeba się zapisać”. Zawsze podkreślają, że to był dla nich cudowny czas. Cieszymy się, że zgłaszają się i nowe małżeństwa. Prowadzimy też kursy dla narzeczonych i jedna z par zapisała się na cykl spotkań. Kiedy tydzień się rozpocznie, będą mieć dziewięciodniowy staż małżeński. Zgłaszają się również małżeństwa ze stażem czterdziestu siedmiu lat. To uświadamia, że o relacje trzeba dbać od początku związku i nieustannie przez wiele lat, by przygotować się choćby do „pustego gniazda”, kiedy w domu pozostają tylko oni - podkreśla organizatorka Iwona Dziak.

Podczas tegorocznego tygodnia odbędą się wydarzenia znane z poprzednich edycji. Organizatorzy pomyśleli też o nowych propozycjach. - Z nowości mamy kurs brydża, warsztaty masażu relaksacyjnego, warsztaty ceramiki, czy nastrojową kolację z muzyką na żywo, czyli walentynkowy wieczór moderowany przez o. Piotra Zajączkowskiego OFMCap. Będzie bardzo klimatycznie i nastrojowo - mówi organizator Leszek Dziak.

Tydzień Małżeński jest doskonałym czasem dla szczęśliwych, jak i przeżywających kryzys małżeństw. Specjalnie dla tych drugich 14 lutego, w Środę Popielcową, odbędą się warsztaty online „Obróć kryzys w proch”.

- Chcemy wzmacniać małżeństwa na każdym etapie ich życia. Kiedy są szczęśliwe, jak i wtedy, kiedy przeżywają trudne dni. Aby tak było, ważna jest też formacja duchowa. Stąd najpiękniejsza „randka” odbędzie się jedenastego lutego w sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej w Olsztynie. To „randka” z Panem Jezusem. Będzie Eucharystia z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich, potem adoracja Najświętszego Sakramentu - przybliża Iwona.

Wydarzenia odbywają się pod patronatem "Gościa Niedzielnego". Szczegóły i program tygodnia tutaj.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy