Nowy numer 09/2024 Archiwum

DPS w Bisztynku beneficjentem wenty

Zbliża się XXVI Wenta Dobroczynna Akcji Katolickiej Archidiecezji Warmińskiej. W tym roku beneficjentem wydarzenia będzie Dom Pomocy Społecznej w Bisztynku.

XXVI Wenta Dobroczynna odbędzie się 13 lutego w Warmińsko-Mazurskiej Filharmonii w Olsztynie, początek godz. 16.00. Gwiazdą będzie Ewa Uryga. Aukcje poprowadzi Paweł Burczyk. Tegorocznym beneficjentem jest Dom Pomocy Społecznej w Bisztynku.

- W placówce przebywają dorosłe kobiety niepełnosprawne intelektualnie. Obecnie w naszym DPS przebywa osiemdziesiąt podopiecznych. Często są one również niepełnosprawne fizycznie i mają problemy z poruszaniem się; część z nich jeździ na wózkach inwalidzkich. Obecnie najpilniejszą inwestycją, którą musimy zrealizować, jest budowa nowej windy. Nasz budynek jest wielopiętrowy, a nowa winda pozwoli nam na bezproblemowe przemieszczanie się między piętrami - wyjaśnia s. Małgorzata Napiórkowska CSC, dyrektor DPS w Bisztynku.

Cały dochód z wenty zostanie przeznaczony właśnie na budowę windy. - Koszt całkowity tej inwestycji, to około dwieście tysięcy złotych. Dlatego prosimy ludzi dobrego serca, aby przyszli na wentę i w ten sposób wsparli naszą placówkę - zachęca s. Małgorzata.

DPS w Bisztynku beneficjentem wenty

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy