Nowy numer 09/2024 Archiwum

Jubileusz uczennic Boskiego Mistrza

Zgromadzenie Sióstr Uczennic Boskiego Mistrza obchodzi dziś 100. rocznicę istnienia. - Nasza rodzina zakonna jest bastionem modlitewnym. Nieustannie wypraszamy łaski dla apostołów, by poprzez ich posługę ludzie docierali do Jezusa Eucharystycznego i trwali przy Bogu - podkreśla s. Urszula Szymańska PDDM.

W 1908 r. ks. Jakub Alberione zaczął się modlić i zachęcać do modlitwy w intencji, aby powstała rodzina zakonna o życiu ukrytym, oddanym adoracji, apostolstwu kapłańskiemu oraz liturgicznemu.

- Nasz założyciel pragnął, abyśmy całe należały do Jezusa Boskiego Mistrza obecnego w Tajemnicy Eucharystycznej, stając się w ten sposób źródłem łaski dla innych rodzin zakonnych oddanych bardziej życiu apostolskiemu - mówi s. Urszula Szymańska PDDM.

Ksiądz Jakub Alberione 10 lutego 1924 r. zakłada Zgromadzenie Sióstr Uczennic Boskiego Mistrza. - Myślał już wcześniej o zgromadzeniu, które byłoby korzeniem, przez które płynie do widocznego świata łaska Boża, a to za sprawą modlitwy i adoracji Najświętszego Sakramentu. Nasz czas poświęcony na trwanie przy Jezusie, to czas wypraszania łask dla tych, którzy są na tyle zaangażowani w duszpasterstwo i apostolstwo, że często nie mają możliwości dłuższy czas trwać na modlitwie. Dla nich wypraszamy światło, prosimy o siłę, by nie ulegali pokusom i zawsze w oddaniu Bogu samemu realizowali powierzone im zadania - podkreśla s. Urszula.

Rodzina Świętego Pawła składa się ze zgromadzeń zakonnych i instytutów świeckich. Założyciel, dla dzieła dobrej prasy, zaczął gromadzić młodych chłopców. Tak 20 sierpnia 1914 r. powstało Towarzystwo Świętego Pawła, czyli pauliści. Rok później powstała gałąź żeńska zgromadzenia - Siostry Świętego Pawła - które również zajmują się ewangelizacją poprzez media.

- My jesteśmy trzecim z kolei zgromadzeniem, które zostało utworzone, by modlić się w intencji dzieła ewangelizacji - zauważa s. Urszula.

Dom zakonny w Olsztynie powstał w 2002 r. Znajduje się w centrum miasta. Można tu przyjść codziennie, by wraz z siostrami trwać na popołudniowej adoracji Najświętszego Sakramentu. - Z radością będziemy gościli każdego, kto pragnie wraz z nami świętować jubileusz 100-lecia naszego zgromadzenia - mówi s. Urszula.

- Uroczystości jubileuszowe w Olsztynie będziemy świętować osiemnastego lutego. Eucharystii o godz. 11.00 w konkatedrze św. Jakuba będzie przewodniczyć abp Józef Górzyński. Serdecznie zapraszam - dodaje uczennica Boskiego Mistrza.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy