Nowy numer 15/2024 Archiwum

Męska modlitwa

W kościele Chrystusa Odkupiciela Człowieka w Olsztynie odbyło się spotkanie modlitewne mężczyzn. Podczas adoracji Najświętszego Sakramentu wypraszali łaski dla Kościoła i Polski.

Wojownicy Maryi, Zakon Rycerzy św. Jana Pawła II oraz olsztyńska wspólnota Jerycha Różańcowego - członkowie tych wspólnot spotkali się w kościele Chrystusa Odkupiciela Człowieka w Olsztynie.

- Inicjatywa zrodziła się z pragnienia naszych wspólnot, by razem trwać przed Najświętszym Sakramentem, prosząc Boga o potrzebna łaski dla Kościoła i  ojczyzny - przybliża Radosław Przystup, rycerz Zakonu św. Jana Pawła II.

- Mamy trudne czasy, zawirowania wojenne, kryzys wartości, widoczny atak na rodzinę. Dlatego musimy modlić się za ojczyznę. To nasza matka i największy skarb, jaki mamy - uważa. Wskazuje na Litanię Narodu Polskiego. - Można zobaczyć, ile osób walczyło o to, żebyśmy byli wolni, byli w Kościele - dodaje.

Podkreśla wagę świadectwa mężczyzn trwających na modlitwie. - Chodzi o to, żeby być sobą; wierzyć w Boga i dbać o swój stan. Być dobrym mężem, ojcem; być kimś, kto niesie wiarę, a przez swoje życie jest wiarygodnym świadectwem dla innych - mówi Radosław.

Spotkanie modlitewne poprowadził o. Szczepan Szpyra SVD, proboszcz parafii św. Arnolda w Olsztynie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy