Nowy numer 15/2024 Archiwum

Bóg chce, żebyś żył

W ramach przygotowań do Triduum Paschalnego w Caritas Archidiecezji Warmińskiej odbył się dzień skupienia dla osób w kryzysie bezdomności i najuboższych korzystających z pomocy organizacji. - Bóg mówi, pomimo twojego doświadczenia, że jesteś stworzony z miłości - mówił o. Cordian.

Konferencję wygłosił o. Cordian Szwarc OFM. Szczególną uwagę zwrócił na wyjątkowość i godność każdego człowieka, która wypływa z godności bycia dzieckiem Bożym, obdarzonym bezgraniczną miłością Boga Ojca.

- Nie ma na świecie dwóch takich samych płatków śniegu. Tak samo nie ma dwóch takich samych osób. Może się zdarzyć, że ktoś będzie bardzo do kogoś podobny, ale każda osoba, każdy z was jest zupełnie inny; każdy jest wyjątkowy, bez względu na to, w jakiej sytuacji się dzisiaj znajduje. Każdy z nas jest osobą, ma swoją wartość i godność - mówił franciszkanin.

Podkreślał, że każde życie jest wartością. - Bóg chce, żebyś żył. Bóg chce, żebyś był. O czym nam mówią święta Zmartwychwstania Pańskiego? Te święta pokazują nam, że Bóg mnie stworzył z miłości. Bóg stworzył cię z miłości i pragnie od ciebie miłości. Obojętnie gdzie dzisiaj w życiu jesteś - akcentował o. Cordian.

Zauważył, że niektóre historie życia są bolesne, mogące zwieść człowieka, tak że zacznie uważać, że nikt go nie kocha, a życie jest bez sensu. - To wówczas twoje nawrócenie polega na tym, żeby uwierzyć, że jesteś stworzony z miłości. Bóg mówi, pomimo twojego doświadczenia, że jesteś stworzony z miłości. Jeśli ty sam nie doświadczasz tej miłości, to może zwróć uwagę na to, że takich osób, które nie doświadczają takiej bliskości, może być w twoim otoczeniu więcej i czasami to jest zaproszenie dla ciebie, żeby podjeść do kogoś i powiedzieć mu „dobrze, że jesteś”. Jak ja jestem spragniony dobrego słowa, tak samo druga osoba może być spragniona dobrego słowa - mówił franciszkanin.

Po konferencji była okazja do spowiedzi oraz nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Spotkanie zakończyło się wspólnym posiłkiem.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy