Nowy Numer 16/2024 Archiwum

Wielkanoc - życzenia abp. Józefa Górzyńskiego

Święta Zmartwychwstania Pańskiego przypominają nam, że nawet w świecie dotkniętym konfliktami i wojnami istnieje nadzieja na pokój i pojednanie, bo Chrystus zmartwychwstał.

Wiara w Zmartwychwstanie pokazuje nam, że mimo wszystko dobro ostatecznie zwycięży nad złem i zobowiązuje nas do działania na rzecz budowania lepszego świata, w którym wzajemne zrozumienie, szacunek i miłość, zastępują nienawiść i przemoc.

Ujrzeć i uwierzyć w Zmartwychwstanie, to znaczy odnaleźć nadzieję w środku ciemności, odnowić wiarę w lepsze jutro pomimo przeciwności. Każdy z nas może dziś, tak jak kiedyś apostołowie, zatrzymać się przy pustym grobie Jezusa i od nowa uwierzyć, od nowa zrozumieć, że na krzyżu nie kończy się życie, tak jak nie skończyło się Jego życie.

Wiara wielkanocna, która zrodziła się przy otwartym pustym grobie, wzrasta i umacnia się w spotkaniach z Chrystusem zmartwychwstałym, gdy uczestniczymy we wspólnocie Kościoła, a w sposób szczególny w Eucharystii. Spotkania ze Zmartwychwstałym przemieniły uczniów i całe pokolenia chrześcijan w świadków, którzy słowem i czynem dowodzą, że Chrystus naprawdę żyje i działa. Niech tej przemiany doświadcza każdy z nas, ilekroć będzie uczestniczył we wspólnocie Kościoła.

Życzę, byśmy jako wspólnota otworzyli się ze szczerą ufnością na Chrystusa zmartwychwstałego, a przez Niego otworzyli się także na siebie. Niech odnawiająca moc Tajemnicy Paschalnej objawia się w każdym z nas, w naszych rodzinach i w naszej Ojczyźnie oraz będzie dla nas źródłem pokoju i paschalnej radości wśród codziennych życiowych doświadczeń.

Życzę wszystkim błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

+ Józef Górzyński
arcybiskup metropolita warmiński

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy